Operacje zaćmy w Centrum Medycznym CMP Piaseczno, Warszawa

Post image

W Centrum Medycznym CMP Piaseczno zabiegi operacyjne wykonuje doświadczony chirurg dr Justyna Badowska. Doktor specjalizowała się w chirurgii zaćmy w Katedrze i Klinice Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.W CMP Piaseczno dla Państwa bezpieczeństwa i komfortu stosujemy sprzęt operacyjny światowych liderów – firm Alcon i Haag Streit, a w czasie zabiegu używamy materiałów jednorazowych. Operujemy zgodnie z wytycznymi ESCRS I PTO, aby zapewnić najwyższy standard usługi. Dysponujemy wysoce specjalistyczną salą operacyjną. Wszczepiane soczewki wewnątrzgałkowe to najwyższej jakości soczewki AcrySof firmy Alcon. Zabiegi wykonywane są w ciągu jednego dnia, to oznacza, że Pacjent spędza w CMP zaledwie kilka godzin – przygotowanie, zabieg i odpoczynek po zabiegu. Po tym czasie w towarzystwie innej osoby dorosłej może opuścić Centrum Medyczne CMP. Przed zabiegiem, w jego trakcie i po zabiegu Pacjent znajduje się pod opieką doświadczonego anestezjologa.

Zaćma co to znaczy

  Zaćma jest chorobą oczu polegającą na mętnieniu soczewek obu oczu. Obraz staje się niewyraźny, zamglony, mogą pojawiać się poświaty wokół źródeł światła, u niektórych Pacjentów obraz zaczyna się dwoić. Obecne, nowoczesne techniki operacyjne pozwalają na operację zaćmy już w jej początkowym okresie, o ile jej obecność zakłóca normalne funkcjonowanie Pacjenta. Nie czekamy więc, aż zaćma dojrzeje, a Pacjent straci wzrok, ale pomagamy wrócić do pełnej ostrości widzenia we wczesnym etapie choroby. Długie oczekiwanie na zabieg operacyjny nie tylko pogarsza komfort życia Pacjenta, nierzadko uzależniając go od pomocy rodziny w codziennych czynnościach, ale prowadzi także do znaczniejszego „urazu operacyjnego”, a tym samym trudniejszego gojenia się rany, większego ryzyka powikłań i dłuższego okresu rehabilitacji po operacji.

Przygotowanie do operacji

  Jeśli posiada już Pan/Pani skierowanie na operację zaćmy od lekarza okulisty, zapiszemy Państwa na badanie USG, kwalifikację okulistyczną z naliczeniem soczewki i na badanie anestezjologiczne. Pozytywny wynik tych badań jest warunkiem bezpiecznego zabiegu.

kwalifikacja okulistyczna

  W trakcie kwalifikacji okulistycznej lekarz jeszcze raz obejrzy oczy, upewni się, czy nie ma schorzeń towarzyszących zaćmie, które mogłyby zakłócić bezpieczny przebieg operacji czy proces gojenia się rany pooperacyjnej. Lekarz przekaże także skierowania na badania dodatkowe – okulistyczne, jeśli wynik badania pacjenta wskaże na konieczność wykonania takich oraz na podstawowe badania krwi – konieczne do wykonania przed wizytą kwalifikacyjną u anestezjologa. Wykona też badania mające na celu ustalenie mocy soczewki – implantu, który będzie wszczepiony. Jednocześnie ustalona zostaje refrakcja – czyli zdolność oka do widzenia po zabiegu, ewentualnie podjęta decyzja co do okularów, które będą konieczne po zabiegu. Operacja zaćmy pozwala Pacjentowi powrócić do widzenia jakie miał w młodości, pod warunkiem, że żadne inne schorzenie nie spowodowało trwałego uszkodzenia wzroku.

wybór soczewki

  Dzisiejsze soczewki wewnątrzgałkowe, które zastępują zmętniałą soczewkę pozwalają na korekcję właściwie każdej wady wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm). Możliwe jest także wszczepienie soczewki, która da dobre widzenie zarówno dali jak i bliży. W CMP Piaseczno wszczepiamy wszystkie rodzaje soczewek (AcrySof Natural, AcrySof Natural IQ, AcrySof Toric, AcrySof IQ ReSTOR, AcrySof IQ ReSTOR Toric

wyznaczenie terminu operacji

  Po badaniu ustalony zostaje termin wizyty u anestezjologa i termin operacji, a także terminy dwóch pierwszych wizyt pooperacyjnych.

konsultacja anestezjologiczna

  Konsultacja anestezjologiczna jest ważnym elementem przygotowania do zabiegu. Zabieg trwa ok. 1h w znieczuleniu miejscowym. Najczęściej wykonywany jest u osób powyżej 60 rż., u których współistnieją schorzenia ogólne kariologiczne, pulmonologiczne i inne. Lekarz anestezjolog oceni stan Państwa zdrowia i określi rodzaj niezbędnego znieczulenia. Ustali także zakres przyjmowanych leków. Na kwalifikację anestezjologa należy przynieść wyniki zleconych przez okulistę badań, metrykę szczepień przeciwko WZW B (jeśli były wykonywane), wykaz przyjmowanych leków internistycznych z dawkowaniem., wyniki konsultacji stomatologicznej (wykluczenie ognisk zapalnych), wynik konsultacji internistycznej, a jeśli Pacjent znajduje się pod opieką poradni specjalistycznych (kardiologicznej, endokrynologicznej, diabetologicznej, dermatologicznej, onkologicznej, laryngologicznej czy innej), także zaświadczenie z poradni o braku p/wskazań do zabiegu.
 • UWAGA! Badania ważne są 3 miesiące

kontrola pooperacyjna

  Pierwsza kontrola odbywa się już w pierwszym dniu po zabiegu. Lekarz oceni proces gojenia się oka. W razie potrzeby zmodyfikuje leczenie kroplowe. Druga kontrola odbędzie się tydzień po operacji. Obie te kontrole są dla Państwa bezpłatne. Kolejne wizyty okulistyczne odbywają się 3-4 tygodnie po operacji i 6-8 tygodni po operacji. Na ostatniej wizycie lekarz pomoże w doborze okularów, jeśli są potrzebne. Częstotliwość dalszych wizyt ustala z Pacjentem indywidualnie specjalista. Chociaż ostrość wzroku poprawia się często już bezpośrednio po zabiegu, to okres stabilizacji i rekonwalescencji trwa do 6 tygodni.W tym czasie Pacjent powinien unikać wysiłku, ćwiczeń, rehabilitacji, nie powinien planować podróży (zwłaszcza samolotem), obowiązuje zakaz picia alkoholu.

Dogodne formy rozliczenia

  Dla Państwa wygody umożliwiamy płatność gotówką, kartą płatniczą, a także w systemie ratalnym, który pozwala na rozłożenie płatności operacji, ew. także badań przygotowujących do operacji na wygodne raty.

Choroby

 • Zaćma
 • Katarakta
 • Zmętnienie soczewki oka