Skip to main content
A- A A+

Kardiolog Warszawa Łomianki

Choroby serca i układu krążenia to główna przyczyna przedwczesnych zgonów. Dlatego dostępność do lekarzy o odpowiednich kwalifikacjach jest tak ważna. Układem sercowo-naczyniowym zajmuje się kardiolog. Warszawa Łomianki to zaś miejsce, w którym możesz skorzystać z jego ekspertyzy w zakresie diagnostyki i leczenia. Poradnia kardiologiczna Warszawa Łomianki działa w ramach tutejszej przychodni CMP.

Czym zajmuje się kardiolog Warszawa Łomianki?

Kardiologia jest niezwykle ważną specjalizacją, szczególnie w dzisiejszych czasach. Zajmuje się bowiem chorobami serca oraz naczyń krwionośnych, które coraz częściej występują w społeczeństwie. Poradnia kardiologiczna Warszawa Łomianki jest miejscem, w którym diagnozowane i leczone są choroby układu sercowo-naczyniowego. Co mieści się pod tym pojęciem? Kardiolog Warszawa Łomianki zajmuje się przede wszystkim:

 • wrodzonymi i nabytymi wadami serca oraz układu krążenia,
 • nadciśnieniem tętniczym,
 • uszkodzeniami mięśnia sercowego, niewydolnością serca,
 • zawałami mięśnia sercowego,
 • zapaleniem mięśnia sercowego – które jest dość częstym powikłaniem po przebyciu innych schorzeń.

Oprócz diagnostyki i leczenia poradnia kardiologiczna Warszawa Łomianki zajmuje się również działaniem profilaktycznym, które pomaga uniknąć poważnych schorzeń. Nadzoruje również rehabilitację (np. po zawale).

Poradnia kardiologiczna Warszawa Łomianki – kiedy się zgłosić

Poradnia kardiologiczna Warszawa Łomianki jest dostępna dla wszystkich pacjentów ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu. Przyjmuje również pacjentów prywatnych – bez skierowania. Istnieje wiele czynników wskazujących na konieczność wizyty w gabinecie. Kardiolog Warszawa Łomianki najczęściej ma do czynienia z takimi objawami, jak:

 • nawracający ból w klatce piersiowej,
 • częste uczucie uderzenia krwi do głowy,
 • uczucie ucisku lub gniecenia w klatce piersiowej,
 • zmiany w rytmie serca, kołatanie,
 • duszności, także po wysiłku fizycznym, ciągłe zmęczenie,
 • obrzęki twarzy i kończyn,
 • omdlenia i zasłabnięcia.

Nie należy jednak również zapominać o profilaktyce. Poradnia kardiologiczna Warszawa Łomianki zachęca więc do regularnych badań kontrolnych pacjentów zaliczanych do tzw. grupy ryzyka, czyli np. obciążonych genetycznie, otyłych, z podwyższonym ciśnieniem tętniczym, podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi, prowadzących siedzący lub stresujący tryb życia – nawet mimo braku widocznych objawów. Kardiolog Warszawa Łomianki zapewnia szeroki zakres badań pozwalających na wczesne wykrycie rozmaitych schorzeń i natychmiastowe podjęcie leczenia.

Poradnia kardiologiczna Warszawa Łomianki – nasza oferta

Kardiolog Warszawa Łomianki zaprasza do swojego gabinetu wszystkich pacjentów z niepokojącymi objawami lub chcących skontrolować stan swojego serca i układu krążenia. Na konsultację można się zarejestrować telefonicznie w Centrum Rezerwacji Wizyt CMP lub też elektronicznie – poprzez konto w internetowym Portalu Pacjenta. Poradnia kardiologiczna Warszawa Łomianki przyjmuje pacjentów ubezpieczonych w prywatnych towarzystwach oraz komercyjnych, w tym osoby z wykupionym abonamentem w sieci CMP. Staramy się zapewniać krótki czas oczekiwania na wizyty i profesjonalną obsługę.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach