Skip to main content
A- A A+

Kardiolog Warszawa Białołęka

Schorzenia serca i układu naczyniowego to zagadnienia, którymi zajmuje się kardiolog. Warszawa Białołęka jest miejscem, w którym można skorzystać z konsultacji u lekarza tej specjalności w Centrum Medycznym CMP.

Jak przyjmuje poradnia kardiologiczna Warszawa Białołęka?

Nasz kardiolog Warszawa Białołęka przyjmuje w dogodnych godzinach, a rejestracji na wizytę można dokonać nie tylko osobiście czy telefonicznie, ale również za pomocą wygodnego systemu on-line. W celu uzyskania szczegółowych informacji Pacjenci mogą kontaktować się z recepcją.

Kardiolog Warszawa Białołęka – jakie choroby leczy ten specjalista?

Kardiologia jest specjalnością ściśle powiązaną z leczeniem chorób serca. Warto wiedzieć, że są one jednymi z najczęstszych, jakie dotykają Pacjentów. Nieleczone, mogą być przyczyną przedwczesnej śmierci. Niemniej jednak wykryte na odpowiednim etapie i leczone pod opieką specjalisty, pozostają pod kontrolą.

Najważniejsze choroby, przy których pomoże kardiolog Warszawa, to:

 • nadciśnienie tętnicze – jeśli zostanie zdiagnozowane przez lekarza internistę, zalecana jest konsultacja z kardiologiem, który pomoże ustalić odpowiedni kierunek leczenia,
 • niewydolność serca, która wynika z uszkodzenia mięśnia sercowego, co powoduje poważne dolegliwości,
 • zawał mięśnia sercowego – kardiolog prowadzi leczenie pacjenta nie tylko, gdy dojdzie do zawału, ale również po zakończeniu podstawowego leczenia w tym zakresie, podejmując działania zachowawcze,
 • wrodzone bądź nabyte wady serca,
 • zapalenie mięśnia sercowego, które może być m.in. powikłaniem innych schorzeń.

Regularne konsultacje połączone z diagnostyką pozwalają wskazać odpowiedni kierunek działania oraz ograniczyć ryzyko dalszych powikłań. 

Poradnia kardiologiczna Warszawa Białołęka – kiedy warto się zgłosić?

Pacjenci, których przyjmuje nasza poradnia kardiologiczna Warszawa Białołęka, trafiają na konsultację najczęściej w wyniku skierowania ich na wizytę przez lekarza POZ lub innej specjalności. Jednak do kardiologa może się zarejestrować każda osoba, która odczuwa dolegliwości mogące mieć podłoże w nieprawidłowej pracy serca. Należą do nich m.in.:

 • często doświadczane wrażenie „uderzania krwi do głowy”,
 • ciągłe uczucie zmęczenia, zadyszka przy wchodzeniu po schodach itp.,
 • kołatanie serca,
 • duszności, zwłaszcza po wysiłku fizycznym,
 • ponawiające się omdlenia oraz zasłabnięcia,
 • zaobserwowany obrzęk twarzy lub spuchnięte kończyny,
 • bóle lub kłucie w klatki piersiowej, a także wrażenie ucisku.

To tylko niektóre objawy, jakie mogą wskazywać na obecność choroby, którą powinien się zająć kardiolog. Warszawa Białołęka to miejsce, w którym można się umówić na konsultację z takim specjalistą prywatnie. 

Kardiolog Warszawa Białołęka: jak umówić się na wizytę?

Pacjenci, którym potrzebny jest kardiolog Warszawa Białołęka, mogą skorzystać z wizyty w Centrum Medycznym CMP bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Na konsultację można się umówić telefonicznie, osobiście albo korzystając z systemu rejestracji on-line. Więcej informacji udzielają pracownicy ośrodka.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach