Skip to main content
A- A A+

Poradnia rodzinna w Warszawie Ochota

Poradnia rodzinna Warszawa Ochota to pierwsze miejsce, w którym pacjenci mogą szukać pomocy lekarskiej. Przyjmujący u nas specjalista świadczy szeroki zakres usług, łącząc kwalifikację internisty oraz pediatry. Jego naczelnym zadaniem jest udzielanie porad pacjentom, w odniesieniu do ich sytuacji zdrowotnej, otoczenia, prowadzonego stylu życia. W razie konieczności lekarz rodzinny Warszawa Ochota kieruje dorosłych, młodzież oraz dzieci do specjalistów z innych dziedzin oraz zleca badania diagnostyczne (gdy zachodzi konieczność rozszerzenia informacji zdobytych w wywiadzie). Specjalista, którego zatrudnia nasza poradnia rodzinna Warszawa Ochota, posiada ogólną wiedzę z różnych gałęzi medycyny — neurologii, dermatologii, okulistyki, ginekologii, chorób wewnętrznych.

Czym zajmuje się lekarz rodzinny Warszawa Ochota?

Lekarz rodzinny Warszawa Ochota to specjalista, z którym pacjenci kontaktują się w pierwszej kolejności. Nie tylko zajmuje się stawianiem diagnoz, ale też szeroko rozumianą profilaktyką oraz edukacją podopiecznych. Koordynuje opiekę nad członkami rodziny i udziela im porad. Gdy zachodzi konieczność pogłębienia diagnostyki, kieruje do specjalistów lub na bardziej szczegółowe badania.

Poradnia rodzinna Warszawa Ochota świadczy usługi zarówno doraźnie, jak i długofalowo. W wielu przypadkach, zanim ze swoimi dolegliwościami udasz się do kardiologa czy chirurga, będzie od Ciebie wymagane odbycie standardowej konsultacji właśnie z lekarzem pierwszego kontaktu. Lekarz rodzinny Warszawa Ochota (i każda inna placówka CMP) stawia ją na podstawie:

 • zebranych w wywiadzie informacji o objawach i samopoczuciu,
 • zapoznania się z historią choroby i ustaleniem, czy występują jakieś predyspozycje rodzinne do rozwoju zaburzeń,
 • podstawowego badania palpacyjnego,
 • interpretacji wyników zleconych badań laboratoryjnych lub innych (tomografia, RTG, EKG, USG).

Jeśli lekarz rodzinny Warszawa Ochota ustali, że konkretny przypadek wymaga bardziej zaawansowanego podejścia, wówczas skieruje pacjenta do specjalisty (wielu z nich zatrudnia nasza poradnia rodzinna Warszawa Ochota oraz w innych lokalizacjach).

Poradnia rodzinna Warszawa Ochota — kiedy odwiedzić?

Podstawowe konsultacje odbywają się w sytuacji, gdy pacjent chce skonsultować ogólny stan swojego zdrowia lub zweryfikować przyczynę niepokojących objawów — u siebie lub bliskich. Dlatego najczęstszym powodem, dla którego lekarz rodzinny Warszawa Ochota jest wzywany przez pacjenta jest:

 • chęć skonsultowania objawów towarzyszących przeziębieniu lub grypie,
 • chęć uzyskania skierowania na badania diagnostyczne,
 • problemy z ciśnieniem,
 • bóle zlokalizowane w różnych częściach ciała (ból głowy, kręgosłupa, nóg, ucisk w klatce piersiowej),
 • chęć uzyskania skierowania na rehabilitację lub do uzdrowiska,
 • chęć otrzymania recepty na leki,
 • konieczność uzyskania zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia pacjenta oraz zwolnienia dla pracodawcy.

To tylko niektóre z powodów, dla których odwiedzana jest nasza poradnia rodzinna Warszawa Ochota. To jedna z placówek prowadzonych pod szyldem CMP, która oferuje usługi w ramach prywatnego lub podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Lekarz rodzinny Warszawa Ochota — korzystanie z usług

Korzystanie z usług, jakie świadczy lekarz rodzinny Warszawa Ochota w naszej poradni możliwe jest w ramach posiadanego ubezpieczenia zdrowotnego NFZ. Pacjenci przyjmowani są też na wizyty prywatne, które mogą wykupić jednorazowo lub w pakiecie (dla osób indywidualnych i firm).

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach