Rehabilitacja w Centrum Medycznym CMP

Post image

 

Rehabilitacja to ogół działań dążących do przywrócenia maksymalnej do osiągnięcia sprawności osobie, która ją utraciła. W szerszym znaczeniu określa to zarówno sprawność fizyczną (ruchową), jak i psychiczną czy społeczną. Rehabilitacja medyczna może więc obejmować szereg metod, do których zazwyczaj zaliczane są:

  • fizjoterapia,
  • logopedia,
  • terapia zajęciowa,
  • psychologia,
  • psychoterapia,
  • muzykoterapia i inne.

Zadaniem fizjoterapii jest rozwijanie, utrzymywanie a także przywracanie zdolności ruchowych i funkcjonalnych. Usługi mogą być świadczone tylko przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów z prawem wykonywania zawodu.


Komu potrzebna jest rehabilitacja?

Podstawowym celem rehabilitacji i fizjoterapii jest przywrócenie sprawności, dlatego dotyczy ona przede wszystkim pacjentów po urazach, ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi, reumatologicznymi, kardiologicznymi czy pulmonologicznymi. W zależności od rodzaju dysfunkcji stosuje się różne typy terapii. Rehabilitacja w znacznej mierze opiera się na współpracy między pacjentem i specjalistą i wymaga obopólnego zaangażowania. Dotyczy to przede wszystkim kinezyterapii i fizykoterapii, które stanowią jej podstawowe filary. Zakres działań jest zawsze dostosowywany indywidualnie do potrzeb danego pacjenta i w razie potrzeby konsultowany z lekarzami różnych specjalności.

Niezależnie od typu schorzenia czy problemu, który dotknął pacjenta, warto pamiętać, że zwykle im wcześniej podjęta zostanie rehabilitacja, tym większe są szanse na uzyskanie zadowalających rezultatów. Wszelkie działania powinny być też prowadzone systematycznie i według opracowanego przez specjalistę planu. Zarówno zbyt intensywne, jak i zbyt mało intensywne działania nie przyniosą oczekiwanych skutków. Kompleksowo przeprowadzona terapia pozwoli powrócić do sprawności, ale też zapobiegnie powstawaniu i nawrotom dolegliwości bólowych, usprawni aparat ruchowy, poprawi ogólną wydolność organizmu, i samopoczucie. Procesu nie warto również skracać, gdyż przedwcześnie przerwana rehabilitacja (szczególnie fizykoterapia) może powodować nawrót dolegliwości.


Rehabilitacja – nasza oferta

Rehabilitacja w poradni CMP obejmuje zabiegi kinezyterapii miejscowej oraz fizykoterapii. Nasi specjaliści mają niezbędne kwalifikacje do świadczenia różnego rodzaju usług i przeprowadzania zabiegów. Oferta poradni obejmuje konsultacje rehabilitacyjne, masaże, fizykoterapię i kinezyterapię (terapia indywidualna) wraz z usługą kinesiology taping. Wszystko to w celu przywracania sprawności oraz redukcji bólu powodowanego przez rozmaite schorzenia.

W poradni odbywa się rehabilitacja dorosłych i dzieci, w tym maluchów z wadami wrodzonymi, wadami rozwojowymi oraz schorzeniami neurologicznymi. Dysponujemy odpowiednim sprzętem i doświadczeniem do pracy z pacjentami dotkniętymi różnymi chorobami.

 

Rehabilitacja jest obecnie dostępna w trzech placówkach medycznych CMP:


Zakres usług rehabilitacyjnych w Centrum Medycznym CMP

 
CMP Piaseczno CMP Białołęka CMP Ursynów
Fizykoterapia: prądy TENS, interferencyjne, Kotza, diadynamiczne, jonoforeza, Traberta, elektrostymulacja, laseroterapia, ultradźwięki, fonoforeza, pole magnetyczne
Krioterapia
Fala uderzeniowa
Kinezyterapia (terapia indywidualna) dorośli
Kinezyterapia (terapia indywidualna) dzieci
Masaż częściowy
Kinesiology taping
Fizjoterapia uroginekologiczna


Rehabilitacja Dzieci

W Centrum Medycznym CMP świadczone są usługi rehabilitacji dla dzieci szkolnych oraz dla niemowląt. Nie należy bagatelizować sygnałów o nieprawidłowościach w rozwoju dziecka. Każde zaburzenie rozwoju w 1. roku życia może zostawić ślad i mieć swoje negatywne konsekwencje w późniejszych etapach rozwoju a także w życiu dorosłym.

Niechęć do leżenia na brzuchu oraz brak podporów u małego dziecka będzie wpływać na przyszłą postawę dziecka. Kolejne etapy rozwoju dziecka to przygotowanie do coraz to trudniejszych zadań - nie tylko dla mięśni i stawów. Jest to również intensywna praca dla mózgu naszego dziecka. Na skutek nieprawidłowego napięcia mięśniowego, asymetrii, czy opóźnionego rozwoju ruchowego mogą pojawić zakłócenia w odbiorze i interpretacji informacji płynących z naszego ciała są to zaburzenia integracji sensorycznej.

Słabsza koncentracja uwagi lęk przed huśtaniem, wspinaniem czy problemy przy myciu włosów, obcinaniu paznokci, konflikty z rówieśnikami to tylko przykłady trudnych sytuacji dla dzieci, których możemy uniknąć. U dzieci w wieku starszym spotykamy się także z różnymi wadami postawy. Konsultacja z rehabilitantem dziecięcym może pomóc w usprawnianiu dziecka a także odegrać rolę profilaktyczną i instruktażową np. dotyczącą prawidłowej opieki nad niemowlakiem.


Pakiety Rehabilitacyjne w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Stosowanie zabiegów fizjoterapeutycznych wspomaga i uzupełnia kompleksowe leczenie pacjenta. Często zabiegi wykonywane są w seriach lub odpowiednich cyklach. Centrum Medyczne CMP wychodząc naprzeciw osobom pragnącym skorzystać z serii zabiegów fizykoterapeutycznych lub rehabilitacyjnych oferuje Pakiety Rehabilitacyjne.

Pakiety są imienne i ich realizacja jest możliwa wyłączenie przez osobę, która wykupiła daną usługę.

Szczegóły -> Pakiety Rehabilitacyjne w Centrum Medycznym CMP