Badania Endoskopowe w Centrum Medycznym CMP

Post image

Badania endoskopowe to procedury służące uzyskaniu dokładnego obrazu wnętrza ciała pacjenta. Wykonuje się je za pomocą specjalnych aparatów – endoskopów. Ich głównym elementem jest zaś sonda, którą wprowadza się do wnętrza przewodu pokarmowego, oddechowego lub jam ciała. Dzięki temu, że jest ona zbudowana ze światłowodu i zakończona układem optycznym, badania endoskopowe pozwalają wykryć zmiany patologiczne. Metody endoskopowe stosuje się też do pobierania wycinków do badań histopatologicznych. Nasza poradnia endoskopowa dysponuje nowoczesnymi aparatami, pozwalającymi na precyzyjną i szybką diagnostykę.

Poradnia endoskopowa – kiedy potrzebna jest wizyta?

Badania endoskopowe są zlecane przez lekarza zazwyczaj w przypadku podejrzenia występowania określonych schorzeń. Poradnia endoskopowa przeprowadza głównie badania z zakresu laryngologii, ortopedii oraz gastroenterologii. Dają one możliwość dokładnej oceny stanu narządów wewnętrznych i rozpoznania występujących w nich zmian. Jest to sposób na precyzyjną i jednoznaczną diagnostykę w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego czy oddechowego, a także np. układu moczowo-płciowego czy układu ruchu (stawów). Najczęściej przeprowadzanie badania endoskopowe to gastroskopia (badanie górnego odcinka układu pokarmowego), kolonoskopia (badanie jelita grubego) i nasofiberoskopia (badanie dróg oddechowych). Popularnym zabiegiem jest też polipektomia umożliwiająca usunięcie polipów z układu pokarmowego.

Jakie badania wykonuje poradnia endoskopowa CMP?

Poradnia endoskopowa w Centrum Medycznym CMP przeprowadza szereg badań z wykorzystaniem endoskopów najnowszej generacji – zarówno w ramach konsultacji gastroenterologicznych, jak i innych specjalności. Badania endoskopowe wykonuje się na podstawie skierowań lekarskich. Honorujemy jednak nie tylko skierowania od specjalistów zatrudnionych w naszych placówkach – poradnia endoskopowa jest otwarta dla każdego. Realizujemy procedury pozwalające na ocenę stanu przełyku, tchawicy, zatok, jelit, żołądka, odbytu, oskrzeli, szyjki macicy czy cewki moczowej. Wykonujemy badania zarówno dla dorosłych pacjentów, jak i dla dzieci. Dzięki doświadczeniu naszego personelu oraz wykorzystaniu nowoczesnej aparatury dokładamy wszelkich starań by badania endoskopowe były możliwie komfortowe, bezbolesne i szybkie.

Badania endoskopowe – jak przygotować się do procedury?

Badania endoskopowe przewodu pokarmowego wymagają pewnych przygotowań. Dla uzyskania klarownego obrazu konieczne jest zastosowanie się do zaleceń wynikających z typu procedury i obszaru, który obejmuje. Wszelkich informacji powinien udzielić Państwu lekarz prowadzący. Zapraszamy do kontaktu z Centrum Rezerwacji Wizyt, jeśli otrzymali Państwo skierowanie na dowolne badanie endoskopowe i chcą je wykonać właśnie u nas. Nasi pracownicy zarezerwują dla Państwa termin oraz udzielą niezbędnych informacji.

 

Sprawdź jak wygląda przygotowanie do badań - gastroskopia, kolonoskopia, nasofiberoskopia