Skip to main content
A- A A+

Poradnia nefrologiczna Warszawa Ochota

Problemy z nerkami i układem moczowym dotykają osób młodszych i starszych. Nefrologia jest nauką skoncentrowaną na rozpoznawaniu dolegliwości, a także profilaktyce i leczeniu tych części ciała. Poradnia nefrologiczna Warszawa Ochota zatrudnia specjalistów, którzy kompleksowo opiekują się pacjentami – również tymi, którzy mają choroby współistniejące. Cukrzyca czy nadciśnienie w wielu przypadkach wiążą się z nasilaniem objawów, dlatego nefrolog Warszawa Ochota rozpoznaje również nietypowe symptomy. W ramach tej gałęzi wyróżnia się kilka specjalizacji, m.in. onkonefrologię, nefrologię chorób przewlekłych czy dializy. Specjalistów z tych dziedzin zatrudnia nasza poradnia nefrologiczna Warszawa Ochota i inne placówki CMP.

Lekarz nefrolog Warszawa Ochota — kiedy odwiedzić?

Wszystkie niepokojące symptomy ze strony układu moczowego należy konsultować ze specjalistą. W pierwszej kolejności zaleca się jednak odwiedzenie internisty, który może zlecić dodatkowe badania (np. moczu) i na ich podstawie wydać skierowanie do specjalisty, jakim jest nefrolog. Warszawa Ochota przyjmuje pacjentów z objawami, których nie należy bagatelizować:

  • częstomocz w dzień i nocą,
  • zmieniona barwa moczu — czerwona, brązowa,
  • zmieniona konsystencja moczu — mętna,
  • brzydki zapach moczu,
  • ból i pieczenie podczas oddawania moczu,
  • nawracające infekcje układu moczowego.

Również bóle w okolicach nerek nasilające się podczas ruchu, obrzęki wokół oczu czy wysokie ciśnienie mogą być jednymi z objawów, które powinien poznać lekarz nefrolog Warszawa Ochota. Specjalista na bazie opisanych objawów, wywiadu oraz dodatkowych badań może postawić diagnozę oraz wdrożyć leczenie. W diagnostyce korzysta z wyspecjalizowanego sprzętu, w tym USG, testów urologicznych, a także zleca badania krwi i moczu mające określić stężenie mocznika czy kreatyniny.

Poradnia nefrologiczna Warszawa Ochota — zakres leczenia

Poradnia nefrologiczna Warszawa Ochota to miejsce, w którym odbywają się konsultacje lekarskie, a także prowadzone są badania i leczenie pacjentów z chorobami nerek. Po postawieniu diagnozy specjalista może wdrożyć środki farmakologiczne lub zadecydować i konieczności wdrożenia metod inwazyjnych. Najczęściej są to dializy lub przeszczepy, zabiegi chirurgiczne oraz plazmaferezy (oczyszczanie osocza krwi).

Nefrolog Warszawa Ochota przyjmuje pacjentów ze skierowaniem oraz aktualnymi wynikami badań. Jeśli pacjent jeszcze ich nie wykonał, to w poradni uzyska informacje na temat koniecznych do wykonania działań diagnostycznych. Najczęściej jest to posiew moczu oraz podstawowe badanie krwi. Inne, w tym USG, możemy wykonać na miejscu — świadczy je nasza poradnia nefrologiczna Warszawa Ochota.

CMP ma również inne placówki zlokalizowane w stolicy i jej okolicach. Przyjmują one pacjentów w ramach płatnych wizyt prywatnych, wykupionych pakietów indywidualnych lub firmowych, a także na NFZ. Umówienie konsultacji możliwe jest z odpowiednim wyprzedzeniem drogą telefoniczną lub za pośrednictwem formularza online na naszej stronie. Lekarz nefrolog Warszawa Ochota przyjmuje w godzinach pracy przychodni — są do dyspozycji pacjentów w każdym wieku, w tym także dzieci i młodzieży. W ramach kompleksowej współpracy lekarzy różnych specjalizacji, których zatrudnia poradnia nefrologiczna Warszawa Ochota, diagnozowane i leczone są też osoby, które problemy nefrologiczne mają w wyniku innych chorób — autoimmunologicznych czy cukrzycy.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach