Poradnia endoskopowa w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Endoskopia to grupa zabiegów wykonywanych za pomocą kamery - endoskopu, który umożliwia obrazowanie wnętrza całego ciała. Jeśli dokuczają Ci przewlekłe bóle brzucha, zaburzenia połykania, zgaga, utrata masy ciała, niedokrwistość, krwawienie z przewodu pokarmowego, wrzody żołądkowe - nie czekaj, umów się na wizytę. Oferujemy badania w znieczuleniu ogólnym.
Pacjenci planujący wykonanie badania endoskopowego (kolonoskopia, gastroskopia) ze znieczuleniem informowani są o konieczności wniesienia zadatku na poczet wykonania tego badania. Zadatek pokrywa koszty zabezpieczenia anestezjologicznego (lekarz anestezjolog, leki, sprzęt). Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem
Zadatek należy uiścić min 2 dni (48 godzin) przed planowanym badaniem endoskopowym z udziałem anestezjologa.
Zakres usług
- Gastroskopia przeznosowa – bezbolesna forma badania
- Gastroskopia z testem na Helicobacter pylori (test ureazowy )
- Gastroskopia
- Kolonoskopia
- Polipektomia
- Sigmoidoskopia
Przygotowanie badań
Leczenie chorób
- schorzeń przełyku,
- schorzeń żołądka
- schorzeń dwunastnicy
- polipy
- ból brzucha
- krwawienie z przewodu pokarmowego
- podejrzenie uszkodzeń polekowych błony śluzowej górnego odcinka przewodu pokarmowego
- dysfagia – trudności w połykaniu
- wzdęcia
- zgagi
- choroby wrzodowe żołądka, dwunastnicy
- podejrzenie choroby nowotworowej
- jelita grubego
- jelita cienkiego
- zapalenia jelit
- chrapanie
- zapalenie otrzewnej
- niestabilna choroba wieńcowa
Gastrologia
Gastrologia (gastroenterologia) to dziedzina zajmująca się chorobami całego układu pokarmowego – żołądka, jelit, wątroby, trzustki, dróg żółciowych. Zakres jej działania obejmuje zarówno nieprzyjemne, ale niegroźne schorzenia takie jak zgaga, jak i choroby przewlekłe i nowotworowe. Poradnia gastrologiczna w ostatnich latach bywa odwiedzana coraz częściej – specjaliści oceniają, że taki stan rzeczy może być wynikiem dużego tempa życia i stresu, w jakim żyjemy oraz spożycia coraz większej ilości przetworzonej, niskiej jakości żywności.
Czym zajmuje się lekarz gastrolog?
Gastrolog odpowiada za diagnozowanie, leczenie oraz zapobieganie chorobom układu pokarmowego. W ramach prowadzonych działań przeprowadza różnorodne badania oraz procedury mające na celu ocenę stanu i funkcjonowania poszczególnych organów. Leczy takie choroby jak:
- niestrawność,
- wrzody,
- zgaga,
- zespół jelita drażliwego,
- choroba Leśniewskiego-Crohna,
- kamica żółciowa,
- zapalenie dróg żółciowych,
- zakażenie Helicobacter pylori,
- zapalenie trzustki.
Gastrolog diagnozuje również (najczęściej w porozumieniu z innymi specjalistami) oraz wspomaga leczenie:
- nowotworów: żołądka, trzustki, jelita grubego, jelita cienkiego, wątroby,
- marskości wątroby,
- zapalenia wyrostka robaczkowego.
Poradnia gastrologiczna – kiedy udać się na wizytę?
Zorientowanie się, że pacjentowi doskwierają dolegliwości, którymi zajmuje się gastrologia, nie jest trudne. Warto zasięgnąć porady specjalisty w przypadku przedłużonego lub nawracającego występowania jednoznacznych objawów ze strony układu pokarmowego, takich jak:
- bóle żołądka,
- pieczenie w przełyku,
- bóle wątroby,
- zaparcia lub biegunki,
- wzdęcia, uczucie pełności,
- odbijanie,
- mdłości,
- problemy z przełykaniem,
- utrata apetytu.
Na natychmiastową konsultację należy się zgłosić w przypadku zaobserwowania krwi lub śluzu w stolcu, szczególnie w połączeniu z nagłym spadkiem wagi. Poradnia gastrologiczna przyjmuje pacjentów prywatnych bez skierowania oraz pacjentów chcących skorzystać z refundacji NFZ wyłącznie ze skierowaniem.
Gastrolog – jak wygląda wizyta?
Gastrolog, jak każdy lekarz, rozpoczyna wizytę pacjenta od rozmowy. Szczegółowy wywiad dotyczy zaobserwowanych objawów, ale też informacji dotyczących odżywiania czy też częstotliwości i jakości wypróżnień. Kolejno przechodzi do badań, wśród których podstawowym jest badanie powłok brzusznych pozwalające na ewentualne rozpoznanie nieprawidłowości w dolnym odcinku układu pokarmowego. Następnie zwykle kieruje na dodatkowe procedury – USG lub RTG jamy brzusznej oraz testy laboratoryjne (przede wszystkim krwi – morfologia, próby wątrobowe, poziom enzymów trzustkowych). Może też zalecić gastroskopię lub kolonoskopię, a w niektórych przypadkach również tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny. Poprawna diagnoza jest kluczem do skutecznego leczenia, które lekarz gastrolog może podjąć dopiero po dogłębnej analizie wszystkich wyników. Walka z dolegliwościami może obejmować zarówno terapię farmakologiczną (leki), jak i dietę, która często jest kluczowa dla ich pokonania. Dlatego gastrologia dość często łączy się z dietetyką. W celu szczegółowego opracowania jadłospisu lekarz może skierować pacjenta do dietetyka klinicznego. Z kolei jeśli podejrzewa nowotwór, pacjent otrzyma skierowanie do onkologa.
Poradnia gastrologiczna w CMP
Pacjenci CMP mają dostęp do konsultacji gastrologicznych oraz wszelkich badań zlecanych przez tego specjalistę, także endoskopowych (gastroskopia, kolonoskopia, polipektomia, sigmoidoskopia). Poradnia gastrologiczna działa w placówkach przy ulicy Grójeckiej i Nagórskiego w Warszawie oraz Puławskiej w Piasecznie. Oferujemy dostęp do doświadczonych specjalistów – zarówno prywatnie, jak i w ramach współpracy z NFZ oraz innych rodzajów ubezpieczenia. Staramy się zapewnić jak najkrótszy czas oczekiwania na wizyty oraz wszechstronne usługi. Rezerwacji terminów można dokonywać, kontaktując się bezpośrednio z wybranym oddziałem CMP (osobiście, telefonicznie lub mailowo), a także przez Portal Pacjenta. Zapraszamy.