Rehabilitacja w Centrum Medycznym CMP Piaseczno, Warszawa

Post image

Rehabilitacja to ogół działań dążących do przywrócenia sprawności osobie, która ją utraciła oraz przystosowania do normalnego życia w społeczeństwie tych, którzy mają wady wrodzone. W szerszym znaczeniu określa to zarówno sprawność fizyczną (ruchową), jak i psychiczną czy społeczną. Rehabilitacja medyczna może więc obejmować szereg metod, do których zazwyczaj zaliczane są:

 • fizjoterapia,
 • logopedia,
 • terapia zajęciowa,
 • psychologia,
 • psychoterapia,
 • muzykoterapia i inne.
 

Komu potrzebna jest rehabilitacja?

Podstawowym celem rehabilitacji jest przywrócenie sprawności, dlatego dotyczy ona przede wszystkim pacjentów po urazach, wypadkach i chorobach, ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi, reumatologicznymi, kardiologicznymi czy pulmonologicznymi. W zależności od rodzaju schorzenia stosuje się różne typy terapii. Rehabilitacja w znacznej mierze opiera się na współpracy między pacjentem i specjalistą i wymaga obopólnego zaangażowania. Dotyczy to przede wszystkim kinezyterapii i fizykoterapii, które stanowią jej podstawowe filary. Coraz częściej rehabilitacja obejmuje też nowoczesne metody leczenia takie jak KinesiologyTaping, krioterapię, jonoforezę i wiele innych technik pobudzających tkanki do odnowy. Konkretny zakres działań jest zawsze dostosowywany do potrzeb konkretnego pacjenta i w razie potrzeby konsultowany z lekarzami różnych specjalności.Niezależnie od typu schorzenia czy problemu, który dotknął pacjenta, warto pamiętać, że zwykle im wcześniej podjęta zostanie rehabilitacja, tym większe są szanse na uzyskanie zadowalających rezultatów. Wszelkie działania powinny być też prowadzone systematycznie i według opracowanego przez specjalistę planu. Zarówno zbyt intensywne, jak i zbyt mało intensywne działania nie przyniosą oczekiwanych skutków. Kompleksowo przeprowadzona terapia za to nie tylko pozwoli powrócić do sprawności, ale też zapobiegnie powstawaniu i nawrotom dolegliwości bólowych czy dyskomfortu, poprawi ogólną wydolność organizmu, usprawni aparat ruchowy i poprawi samopoczucie. Procesu nie warto również skracać – przedwcześnie przerwana rehabilitacja może powodować nawrót dolegliwości. Dlatego zawsze należy stosować się do zaleceń lekarzy.

Rehabilitacja – nasza oferta

Specjalnością poradni CMP jest rehabilitacja medyczna i neurologiczna oraz fizykoterapia. Nasi specjaliści mają niezbędne kwalifikacje do świadczenia różnego rodzaju usług i przeprowadzania zabiegów. Oferta poradni obejmuje konsultacje, masaże, fizykoterapię i kinezyterapię. Zajmujemy się też KinesiologyTaping (terapią z użyciem specjalnych plastrów). Wszystko to w celu przywracania sprawności oraz redukcji bólu powodowanego przez rozmaite schorzenia.W poradni odbywa się rehabilitacja dorosłych i dzieci, w tym maluchów z wadami wrodzonymi, wadami rozwojowymi oraz schorzeniami neurologicznymi. Dysponujemy odpowiednim sprzętem i doświadczeniem do pracy z pacjentami dotkniętymi rozmaitymi schorzeniami. Dla swojej wygody mogą oni skorzystać z karnetów terapeutycznych.

Rehabilitacja Dzieci

  Kiedy przychodzi na świat nasze dziecko pragniemy, aby było ono zdrowe i rozwijało się prawidłowo. Czy jednak sami potrafimy ocenić, jak rozwija się nasze maleństwo? Czy umiejętności, które już nabyło są takie, jak być powinny? W przypadku nieprawidłowego rozwoju ruchowego dziecka wiele elementów może być przez długi czas utajonych, a co za tym idzie niezauważonych przez rodziców. Tymczasem jedna nieprawidłowość może powodować kolejną, np. niekontrolowane ruchy głowy dziecka mogą być kompensowane wysokim uniesieniem barków. Niestety ograniczony jest wówczas swobodny ruch głową i szyją, co z kolei wpływa niekorzystnie na napięcie mięśni naszej pociechy. Wysokie ustawienie barków powoduje nieprawidłowe ustawienie łopatki i ogranicza rozwój sprawności ręki. W takiej sytuacji dziecko jak najwcześniej powinno być skonsultowane z rehabilitantem, by przy jego pomocy nasze dziecko jak najszybciej nabyło umiejętności prawidłowego ruchu kończyn, całego ciała.

Karnety Rehabilitacyjne

  Fizykoterapia i rehabilitacja to dwie niezmiernie istotne dziedziny medycyny, wspomagające leczenie farmakologiczne. Zabiegi lub masaże często muszą być wielokrotnie powtarzane, wykonywane w seriach po 10, a nawet po 20 zabiegów. Centrum Medyczne CMP wychodząc naprzeciw osobom pragnącym skorzystać z serii zabiegów fizykoterapeutycznych lub rehabilitacyjnych oferuje wyjątkowe karty rabatowe. W zależności od ilości zabiegów rehabilitacyjnych koszt nabycia karty wynosi od 550 zł (za 5 sesji rehabilitacyjnych) do 1000 zł (za 10 sesji). Zakup karty stanowi więc widoczną i odczuwalną finansowo oszczędność w porównaniu z pojedynczymi konsultacjami specjalisty rehabilitanta. Karta jest kartą na okaziciela, umożliwia korzystanie z zabiegów rehabilitacyjnych całej rodzinie.

Karnety fizykoterapeutyczne

  Fizykoterapia i rehabilitacja to dwie niezmiernie istotne dziedziny medycyny, wspomagające leczenie farmakologiczne. Zabiegi lub masaże często muszą być wielokrotnie powtarzane, wykonywane w seriach po 10, a nawet po 20 zabiegów. Centrum Medyczne CMP wychodząc naprzeciw osobom pragnącym skorzystać z serii zabiegów fizykoterapeutycznych lub rehabilitacyjnych oferuje wyjątkowe karty rabatowe. Koszt
Karnety fizykoterapeutycznej
 • Karta fizykoterapeutyczna umożliwia skorzystanie z 10 zabiegów z zakresu fizykoterapii (z wyłączeniem fali uderzeniowej). Koszt karty to 125 zł na wybrany rodzaj zabiegu. Karta od momentu zakupu ważna jest przez okres 3 miesięcy. Aby wykupić kartę fizykoterapeutyczną należy posiadać skierowanie.
 • Karta fala uderzeniowa- posiadamy dwa rodzaje karnetów umożliwiających skorzystanie z fali uderzeniowej: karta na 5 zabiegów falii uderzeniowej, karta na 10 zabiegów falii uderzeniowej. Aby wykupić kartę na falę uderzeniową należy posiadać skierowanie.