Skip to main content
A- A A+

Endokrynolog Warszawa Łomianki

Układ dokrewny jest nie tylko mniej znany przez pacjentów, ale też rzadziej bywa kojarzony z chorobami i zaburzeniami funkcjonowania organizmu. Mimo to tworzące go gruczoły dokrewne odgrywają niezwykle ważną rolę w wielu procesach fizjologicznych. Badaniem ich znaczenia, nieprawidłowości oraz diagnozowaniem wywoływanych przez nie chorób, zajmuje się endokrynologia. Endokrynolog Warszawa Łomianki to lekarz, który ma szeroką wiedzę na temat trzustki, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, przysadki mózgowej, jąder i jajników. Zajmuje się on zaburzeniami funkcjonowania gruczołów dokrewnych oraz gospodarki hormonalnej, poszukując przyczyn zachodzących nieprawidłowości.

Endokrynolog Warszawa Łomianki – diagnostyka chorób

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Łomianki to miejsce, w którym mogą uzyskać pomoc wszystkie osoby z zaburzeniami pracy gruczołów dokrewnych. Wiele z nich zalicza się do chorób przewlekłych – powodują one poważny dyskomfort i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jednym z objawów może być otyłość, która przez wiele osób nie jest traktowana w kontekście choroby. Jej przyczyną mogą być jednak zaburzenia w pracy tarczycy, które zdiagnozuje endokrynolog Warszawa Łomianki. Sama otyłość nie tylko ogranicza możliwości fizyczne pacjenta, ale też utrudnia pracę innych układów i pośrednio przyczynia się do skrócenia życia. Endokrynolog Warszawa Łomianki zajmuje się też diagnozowaniem i terapią chorób, takich jak:

 • nadczynność i niedoczynność przytarczyc,
 • guzy trzustki i cukrzyca,
 • guzy przysadki mózgowej, choroba Cushinga i akromegalia,
 • choroby Hashimoto oraz Gravesa i Basedowa,
 • zaburzenia miesiączkowania, płodności i zespół policystycznych jajników,
 • zespoły androgenne.

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Łomianki – kiedy umówić się na wizytę?

Problemy, którymi zajmuje się endokrynolog Warszawa Łomianki, nie każdej osobie kojarzą się z zaburzeniami pracy organizmu i koniecznością podjęcia leczenia. Niektóre choroby dają objawy, które powodują jedynie dyskomfort i są akceptowane, np. jako naturalnym element starzenia. Dlatego mężczyźni nie zgłaszają się do lekarza z nadmiernym łysieniem, a przedstawiciele obu płci – z otyłością. Poradnia endokrynologiczna Warszawa Łomianki zaprasza na konsultacje osoby, u których wystąpiły następujące objawy:

 • nagły niewytłumaczalny spadek lub przyrost wagi,
 • przetłuszczanie się skóry, łojotok, trądzik,
 • nadmierne owłosienie u kobiet,
 • zaburzenia cyklu miesiączkowego,
 • częste uczucie zmęczenia, zmiany nastroju.

Endokrynolog Warszawa Łomianki podczas konsultacji przeprowadza szczegółowy wywiad oraz zleca podstawowe badania. Na wykrywanie poziomu hormonów pozwalają nadania krwi i moczu.

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Łomianki – kontakt

Jeśli wystąpiły u Ciebie wymienione wyżej objawy i potrzebujesz konsultacji lekarza, poradnia endokrynologiczna Warszawa Łomianki jest miejscem, gdzie możesz się na nią umówić. Wizytę możesz zamówić osobiście lub telefonicznie. Do dyspozycji jest też internetowy Portal Pacjenta oraz adres mailowy. Gwarantujemy krótkie terminy oczekiwania na wizytę i dogodne godziny przyjmowania lekarzy.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach