Skip to main content
A- A A+

Poradnia alergologiczna Warszawa Ursynów

Obecnie wiele osób uskarża się przewlekły katar, kaszel, wysypkę. Często są to objawy uczulenia, które należy skonsultować z lekarzem o specjalizacji alergolog Warszawa Ursynów. CMP to miejsce, gdzie przyjmowane są zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. W placówce jaką jest poradnia alergologiczna Warszawa Ursynów pacjenci mogą skorzystać z porady lekarskiej prywatnie. Umówienie wizyty możliwe jest drogą telefoniczną lub online, za pośrednictwem Portalu Pacjenta CMP.

Alergolog Warszawa Ursynów — kiedy wizyta?

Wizyty u alergologa nie należy odkładać, jeżeli zachodzi podejrzenie, że objawy, które odczuwasz mogą świadczyć o uczuleniu. Poradnia alergologiczna Warszawa Ursynów przyjmuje chorych ze skierowaniem od internisty. Najczęściej są to osoby skarżące się na:

 • świąd skóry,
 • wysypki o różnym charakterze,
 • nudności,
 • duszności,
 • kaszel,
 • biegunki i bóle brzucha.

Lekarz, którego zatrudnia poradnia alergologiczna Warszawa Ursynów przeprowadza z pacjentem wywiad, który, wraz z opisanymi objawami, jest podstawą do postawienia diagnozy. Zazwyczaj jednak, zanim zostanie rozpoznane źródło alergii, osoba chora kierowana jest na dodatkowe badania. Testy uczuleniowe z krwi, skórne lub prowokacyjne są rzetelnym źródłem informacji o tym, jakie składniki należy wykluczyć z diety lub otoczenia. Alergolog Warszawa Ursynów interpretuje zatem wyniki i przedstawia pacjentowi metodę leczenia.

Alergolog Warszawa Ursynów — jak leczy?

Specjalista alergolog Warszawa Ursynów ma kompetencje do tego, aby wdrażać:

 • leczenie farmakologiczne — najczęściej przepisywane są leki antyhistaminowe, które zaleca się przyjmować stale lub tylko doraźnie w zależności od tego, jaka jest skala uczulenia,
 • dietę eliminacyjną — jeżeli powodem reakcji uczuleniowych są alergie pokarmowe wystarczające może się okazać wykluczenie konkretnego składnika z diety,
 • odczulanie — wykonywane w poważniejszych przypadkach. Polega na „przyzwyczajaniu” organizmu do alergenu.

Poradnia alergologiczna Warszawa Ursynów — rozpoznanie żródeł alergii

W ustalaniu źródła alergii należy brać pod uwagę rozmaite czynniki. Czasem jednak nie wystarczy tylko obserwacja reakcji organizmu. Zwlekanie z wizytą w miejscu, jakim jest poradnia alergologiczna Warszawa Ursynów może prowadzić do tego, że komfort życia zostanie obniżony na stałe. W poważniejszych przypadkach, osoba cierpiąca z powodu silnej alergii może nawet być narażona na śmierć.

Alergolog Warszawa Ursynów ustala przyczynę złego samopoczucia pacjenta. Może nią być:

 • substancja dostarczana z pożywieniem (orzechy, seler, czekolada i wiele innych),
 • substancja wziewna (wdychane przez człowieka roztocza, pyłki, pleśń),
 • reakcja wywoływana kontaktowo (poprzez dotknięcie alergizującej substancji, np. niklu, chromu, tworzyw sztucznych, barwników),
 • lek (ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, ketonal, naproksen, antybiotyki oraz leki używane do anestezji).

Niektóre reakcje nasilają się wraz ze zmianą pór roku. Jeżeli alergolog Warszawa Ursynów ustali, że przyczyną nieżytu nosa, kaszlu czy kichania są pyłki, wówczas ważne jest ustalenie, które rośliny i w jakim okresie pylą, powodując nasilania objawów. W tym celu poradnia alergologiczna Warszawa Ursynów wykonuje wspomniane wcześniej testy. Można umówić się na ich wykonanie w naszej placówce Warszawa Ursynów lub innych należących do CMP.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach