Stomatologia w Centrum Medycznym CMP Piaseczno, Warszawa

Post image

Stomatolog (dentysta) to specjalista leczenia zębów i przyzębia, a także jamy ustnej i obszarów twarzoczaszki. Dla zachowania zdrowego i pięknego uśmiechu nie wystarczy bowiem codzienna higiena – potrzebne są też regularne przeglądy i zabiegi stomatologiczne. Wbrew pozorom stomatologia to rozległy dział medycyny, który obejmuje wiele specjalizacji, a zakres jego działania jest bardzo szeroki.

Stomatologia – zakres specjalizacji

Stomatologia zapewnia przede wszystkim kompleksową opiekę uzębienia pacjenta. Do jej głównych zadań należy rozpoznawanie zmian chorobowych pojawiających się w jego obrębie i ich leczenie. Niezwykle ważnym aspektem działania tego specjalisty jest też profilaktyka. Stomatolog udziela pacjentom informacji na temat poprawnej higieny jamy ustnej oraz przeprowadza zabiegi mające na celu zabezpieczenie zębów przed powstawaniem próchnicy i innych schorzeń. Ponadto zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem:

 • próchnicy,
 • nadwrażliwości zębów,
 • chorób przyzębia,
 • chorób miazgi zębowej,
 • chorób tkanek okołowierzchołkowych zęba,
 • urazowych uszkodzeń zębów,
 • wad rozwojowych zębów,
 • wad zgryzu.
 

W ramach konkretnych specjalizacji stomatolog może przeprowadzać w tym celu:

 • leczenie zachowawcze,
 • leczenie endodontyczne (kanałowe),
 • leczenie chirurgiczne,
 • odbudowę protetyczną zębów i wiele innych.

Stomatolog – kiedy warto się do niego wybrać?

Stomatologia pomocna jest zawsze w przypadku odnotowania dolegliwości bólowych w obrębie zębów lub dziąseł, stanów zapalnych, obrzęków, nadwrażliwości, nieprzyjemnego zapachu z ust, odsłonięcia szyjek zębowych, odkładania się kamienia, przebarwień itp. Stomatolog pomoże też rozpoznać wady zgryzu i zaoferuje odpowiednie ich leczenie lub skieruje na wizytę do ortodonty. Ponadto jest specjalistą, którego warto odwiedzać raz do roku w celu przeprowadzenia kontroli i zabiegów profilaktycznych takich jak skaling, piaskowanie czy lakowanie.

Coraz większą popularnością cieszy się też tzw. stomatologia estetyczna. Dba ona o wygląd zębów i uśmiechu, nie zapominając jednak o ich podstawowej funkcji i zdrowiu. Do najpopularniejszych zabiegów estetycznych należą różne formy wybielania zębów. Nowoczesna stomatologia łącząc różne techniki, zapewnia też szerokie możliwości odbudowy i zmiany kształtu oraz koloru zębów dzięki rozwiązaniom protetycznym.

Stomatolog w Centrum Medycznym CMP zapewnia naszym pacjentom pełną opiekę dentystyczną. Oferta obejmuje leczenie zachowawcze i endodontyczne, a także chirurgię szczękową, protetykę, implantologię, ortodoncję, periodontologię. Jedną z naszych specjalności jest stomatologia estetyczna – przede wszystkim wybielanie zębów różnymi metodami. Zapewniamy ponadto szerokie możliwości diagnostyczne, przeprowadzając m.in. badania RTG i wykonując zdjęcia pantomograficzne. Stomatolog stosuje wiele metod znieczulenia, w tym sedację, czyli leczenie w uśpieniu.

Propozycja gabinetu skierowana jest zarówno do dorosłych pacjentów, jak i do dzieci, którym proponujemy wizytę adaptacyjną. Nasz stomatolog jest również doświadczony w pracy z najmłodszymi.