Skip to main content
A- A A+

Medycyna pracy Warszawa Białołęka

Pacjentom, których interesuje medycyna pracy, Warszawa Białołęka daje możliwość skorzystania z konsultacji w Centrum Medycznym CMP. W tym oddziale istnieje możliwość konsultacji ze specjalistą tej dziedziny. Pacjenci są przyjmowani bez względu na wykonywaną profesję oraz to, czy potrzebne są im badania wstępne czy okresowe.

Poradnia medycyny pracy Warszawa Białołęka

Prowadzona przez Centrum Medyczne CMP poradnia medycyny pracy Warszawa Białołęka zapewnia pełen zakres opieki medycznej związanej z badaniami profilaktycznymi:

  • pracowników oraz innych osób pozostających w stosunku służbowym,
  • pracujących w oparciu o umowę o pracę nakładczą,
  • uczniów szkół zawodowych oraz techników, a także studentów i doktorantów, którzy w trakcie praktyk są narażeni na działanie czynników szkodliwych lub niebezpiecznych.

Medycyna pracy Warszawa Białołęka: jakie badania wykonujemy?

Nasza poradnia medycyny pracy Warszawa Białołęka wykonuje pełen zakres badań profilaktycznych i kwalifikacyjnych. Obejmują one:

  • badania wstępne – wykonywane po przyjęciu pracownika do firmy, ale przed rozpoczęciem wykonywania przez niego obowiązków,
  • badania okresowe – wykonywane regularnie, w okresie 1-3 lata, w zależności od decyzji lekarza medycyny pracy,
  • badania kontrolne – przeprowadzane, gdy pracownik przebywał na zwolnieniu lekarskim przez okres dłuższy niż 30 dni. Są niezbędne do wznowienia pracy.

Warto podkreślić, że charakter badań, które realizuje medycyna pracy Warszawa Białołęka, jest uzależniony przede wszystkim od stanowiska, na jakim ma podjąć zatrudnienie Pacjent.

Istotne są czynniki ryzyka, jakie są związane z wykonywaniem obowiązków zawodowych. Przykładowo osoba pracująca przy komputerze będzie zobowiązana do przejścia badania okulistycznego, zaś kierowca – dodatkowych badań psychotechnicznych. Lekarz medycyny pracy, który przeprowadza kwalifikację, wskazuje zakres i charakter dodatkowych badań, jakie mają być wykonane.

Medycyna pracy Warszawa Białołęka – czego potrzebujesz, aby zgłosić się na badanie wstępne lub okresowe?

Aby zgłosić się na badania wstępne bądź okresowe, Pacjent potrzebuje skierowania. Jest ono wystawiane przez pracodawcę. To podstawowy dokument, w którym powinna się znaleźć informacja o stanowisku pracownika oraz szczególnych wymaganiach i czynnikach szkodliwych.

Ważna informacja dla pacjentów, których interesuje medycyna pracy Warszawa Białołęka: przed wizytą warto się dodatkowo skontaktować z przychodnią, aby uzyskać konkretne informacje o tym, jak się do nich przygotować. Może być zalecane np. przybycie do przychodni na czczo – aby móc przejść badania krwi.

Medycyna pracy Warszawa Białołęka – jak ustalić termin wizyty?

Termin wykonania badań wstępnych, kontrolnych bądź okresowych najdogodniej ustalić, kontaktując się z recepcją przychodni osobiście lub za pośrednictwem Centrum Rezerwacji Wizyt. Warto zaplanować je z wyprzedzeniem – tak, aby móc w krótkim czasie odbyć konsultacje ze wszystkimi specjalistami, od których informacji potrzebuje lekarz orzecznik, aby wydać zaświadczenie o braku medycznych przeciwwskazań do podjęcia pracy.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach