Skip to main content
A- A A+

Internista Warszawa Białołęka

Pacjentom, którym jest potrzebny internista, Warszawa Białołęka zapewnia możliwość skorzystania z usług Centrum Medycznego CMP. Także tutaj przyjmują lekarze chorób wewnętrznych – zarówno w ramach Bezpłatnej Podstawowej Opieki Medycznej (NFZ), jak i w zakresie leczenia prywatnego.

Poradnia internistyczna Warszawa Białołęka: z kim współpracujemy?

Poradnia prowadzona przez CMP współpracuje z doświadczonymi specjalistami chorób wewnętrznych i zapewnia możliwość umówienia się na wizytę w szerokim zakresie godzin. Aby ustalić termin konsultacji, można odwiedzić bezpośrednio ośrodek, skontaktować się telefonicznie bądź skorzystać z internetowego systemu rejestracji.

Internista Warszawa Białołęka: czym się zajmuje?

Internista to inaczej lekarz chorób wewnętrznych. Chociaż ta specjalizacja jest często utożsamiana z tzw. lekarzem rodzinnym, w rzeczywistości pojęcia te nie mają tego samego znaczenia. Na czym polega różnica?

Internista jest jednym ze specjalistów, którzy mogą pracować w przychodniach jako lekarze pierwszego kontaktu. Funkcję lekarza rodzinnego może pełnić również pediatra oraz lekarz bez specjalności, ale z uprawnieniami do pracy w POZ. Lekarz chorób wewnętrznych odbył zatem staż specjalistyczny właśnie w zakresie interny.

W związku z tym internista Warszawa Białołęka, zgodnie z nazwą, specjalizuje się w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób wewnętrznych. Te najważniejsze to:

  • schorzenia układu oddechowego – w tym infekcje wirusowe i bakteryjne, jak również choroby przewlekłe, np. astma oskrzelowa czy sarkoidoza,
  • choroby układu pokarmowego – np. żołądka, dwunastnicy, jelit czy przełyku,
  • schorzenia serca i układu krążenia – leczenie nadciśnienia tętniczego, zakrzepicy, zaburzeń sercu czy zapalenia mięśnia sercowego,
  • choroby układu moczowego – np. takie jak kamica nerkowa,
  • cukrzyca i jej powikłania.

Internista Warszawa Białołęka – kiedy lekarz może skierować do innego specjalisty?

Warto pamiętać, jak szeroki zakres specjalizacji ma internistaWarszawa Białołęka czy inne miejsce – na barkach lekarza tej specjalności spoczywa diagnozowanie bardzo szerokiego spectrum schorzeń. Dlatego często zdarza się, że Pacjent w trakcie wizyty jest kierowany na konsultacje ze specjalistami innych dziedzin – np. z kardiologiem, urologiem, diabetologiem czy pulmonologiem.

Konsultacja taka służy potwierdzeniu postawionej przez internistę diagnozy, jak również ustalenia przebiegu dalszego leczenia. Niezwykle często pacjent, którego wyniki przeanalizował już lekarz innej specjalności wraca do internisty. To on zajmuje się kontynuacją leczenia schorzenia przewlekłego, jak również przepisywaniem kolejnych recept na wskazane lekarstwa.

Poradnia internistyczna Warszawa Białołęka: jak zapisać się na wizytę?

Pacjenci, którym potrzebna jest poradnia internistyczna (Warszawa Białołęka), mogą umówić się na konsultację w Centrum Medycznym CMP. Mogą także zadecydować, w jakim trybie ma ich przyjąć internista Warszawa Białołęka jest miejscem, gdzie można skorzystać z wizyty w ramach POZ (po wybraniu danego internisty jako lekarza rodzinnego – deklarację można zmienić 2 razy w ciągu roku) lub prywatnie.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie lub osobiście. Możliwe jest też dokonanie rejestracji on-line.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach