Laryngolog Warszawa Wilanów

  Poradnia laryngologiczna Warszawa Wilanów jest miejscem, gdzie pomoc znajdą pacjenci z problemem chorób górnego odcinka dróg oddechowych, czyli nosa i gardła oraz infekcjami uszu i krtani.   Laryngologia to dziedzina medycyny, która dzieli się na kilka specjalizacji, w tym foniatrię, rynologię, audiologię, otologię, a także laryngologię dziecięcą i wiele innych. Dzięki temu podziałowi każdy specjalista może zająć się wybranym wąskim zakresem chorób, co ułatwia diagnozę i podjęcie odpowiedniego leczenia.   Laryngolog Warszawa Wilanów to osoba o wysokich kompetencjach społecznych, z dużym doświadczeniem i szeroką wiedzą z zakresu medycyny. Umiejętności komunikacyjne są niezbędne do tego, żeby nawiązać pozytywne relacje z pacjentami, szczególnie z tymi najmłodszymi. Wszystkie zdobyte informacje i wiadomości ze świata medycyny laryngolog Warszawa Wilanów wykorzystuje do postawienia prawidłowej diagnozy i podjęcia leczenia.

Jakie usługi świadczy poradnia laryngologiczna Warszawa Wilanów?

Laryngolog Warszawa Wilanów to specjalista, który oferuje szeroki zakres usług. Poradnia laryngologiczna Warszawa Wilanów zajmuje się:  
 • przeprowadzaniem wywiadu z chorym, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób górnych dróg oddechowych, uszu i narządów zmysłów (z wyjątkiem oczu),
 • realizowaniem zabiegów chirurgicznych,
 • współpracą ze specjalistami z innych dziedzin medycyny, w celu przeprowadzenia kompleksowego leczenia.
  Poradnia laryngologiczna Warszawa Wilanów przyjmuje pacjentów, którzy wykazują objawy wskazujące m.in. na:  
 • zapalenie gardła, zatok, krtani, ucha zewnętrznego, środkowego i wewnętrznego,
 • niedosłuch,
 • anginę ropną,
 • przerost migdałków podniebiennych,
 • polipy nosa i krtani,
 • urazy i złamania nosa,
 • bezdech senny i problem chrapania,
 • nowotwory w obrębie szyi i głowy.
  Laryngolog Warszawa Wilanów często spotyka w poradni dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Z uwagi na bliski kontakt z innymi osobami w szkole lub przedszkolu i obniżoną odporność, rodzice zgłaszają się najczęściej do poradni z pociechami z zapaleniami uszu, wysiękowym zapaleniem ucha, anginą oraz przerostem migdałków podniebiennych.

Poradnia laryngologiczna Warszawa Wilanów – jak wygląda wizyta u specjalisty?

Laryngolog Warszawa Wilanów na początku wizyty przeprowadza wywiad z pacjentem w celu ustalenia przyczyn wystąpienia patologicznego stanu i wykluczenia innych chorób. Poradnia laryngologiczna Warszawa Wilanów wymaga, aby każdemu dziecku, także powyżej 15. roku życia, towarzyszył dorosły opiekun, który pomoże dokładnie opisać przebieg choroby. Następnie specjalista zajmie się:  
 • obejrzeniem nosa, uszu, gardła i całej jamy ustnej za pomocą endoskopu lub wziernika,
 • palpacyjną oceną stanu węzłów chłonnych i ślinianek.
  W uzasadnionych przypadkach przeprowadzi także badanie audiologiczne, które pomoże ustalić próg słyszenia. Ma to zasadnicze znaczenie w diagnozie np. wysiękowego zapalenia uszu u dzieci. Rodzice często mylą dziecięce ignorowanie poleceń ze stanem chorobowym. To badanie pomaga ustalić, co jest przyczyną niedosłuchu u najmłodszych.   Laryngolog Warszawa Wilanów w celu głębszej diagnostyki może zlecić wykonanie badania RTG lub tomografii komputerowej, a jeśli jest taka konieczność – przeprowadzenie operacji zatok, przegrody nosowej, ślinianek lub mikrochirurgii krtani.


Adres Przychodni CMP Wilanów

Aleja Rzeczypospolitej 1
02-972 Warszawa

Godziny przyjęć Przychodni CMP Wilanów

Pn.-pt.: 7.00-20.00
sobota: 8.00-14.00

Godziny otwarcia punktu pobrań Przychodni CMP Wilanów

Pn.-pt.: 7:00-11:00
sobota: 8.00-11.00

Skontaktuj się z nami

Infolinia: 22 737 50 50

wilanow@cmp.med.pl

Kierownik Oddziału Przychodni CMP Wilanów

Karolina Kacprzak

karolina.kacprzak@cmp.med.pl

Sprawdź inne oddziały oferujące daną specjalizację

Umów wizytę w Portalu Pacjenta