Skip to main content
A- A A+

Alergolog Warszawa Białołęka

Podrażnienie skóry, wyprysk kontaktowy, alergiczne zapalenie spojówek, katar sienny… to tylko niektóre dolegliwości, z którymi może pomóc alergolog. Warszawa Białołęka jest miejscem, gdzie na konsultację do tego lekarza można się umówić w Centrum Medycznym CMP.

Kogo przyjmuje poradnia alergologiczna Warszawa Białołęka?

Poradnia alergologiczna CMP przyjmuje zarówno dzieci, jak i dorosłych, zapewniając wsparcie przy diagnozowaniu oraz leczeniu uczuleń o różnym podłożu. Na wizytę można się umówić osobiście, telefonicznie bądź korzystając z systemu rejestracji on-line. Centrum Medyczne zapewnia dogodne godziny pracy lekarzy tej specjalności.

Alergolog Warszawa Białołęka – w czym może pomóc ten specjalista?

Alergie są coraz powszechniejszym problemem, który dotyka zarówno najmłodszych, jak i osoby dorosłe. Czynników, które mogą wywoływać uczulenie, jest bardzo wiele, a objawy alergii – nietypowe. Dlatego warto dowiedzieć się, w jakich sytuacjach najlepszym miejscem na uzyskanie pomocy będzie poradnia alergologiczna. Warszawa Białołęka zapewnia możliwość odbycia konsultacji w CMP.

Alergolog Warszawa Białołęka leczy m.in.:

  • alergie wziewne – czyli uczulenie na substancje, które dostają się do organizmu Pacjenta drogami oddechowymi. To np. kurz, roztocza, pyłki kwiatów, sierść zwierząt itp.,
  • alergie kontaktowe – występujące po ekspozycji na dany czynnik uczulający, np. detergent, metal, tworzywa sztuczne, barwniki itp.,
  • alergie pokarmowe – np. na mleko krowie, soję czy orzechy.

Warto przy tym pamiętać, że kluczowym elementem procesu leczenia jest precyzyjne zdiagnozowanie czynnika uczulającego i unikanie kontaktu z nim.

Alergolog Warszawa Białołęka – jakie schorzenia leczy?

Do najbardziej typowych schorzeń, z którymi może pomóc poradnia alergologiczna Warszawa Białołęka, zaliczają się:

  • astma alergiczna,
  • katar siennym,
  • alergiczne zapalenie spojówek,
  • angina alergiczna,
  • alergiczne zapalenie zatok,
  • kaszel alergiczny.

Warto wiedzieć, że w procesie ich leczenia pomocny może być nie tylko alergolog. Warszawa Białołęka, a dokładniej Centrum Medyczne CMP zapewnia również dostęp do konsultacji z innymi specjalistami pokrewnych dziedzin. Alergolog może skierować pacjenta np. do dermatologa czy laryngologa, aby wykluczyć inne podłoże doświadczanych przez niego dolegliwości.

Alergolog Warszawa Białołęka – z jakimi objawami warto się zgłosić?

Objawy, które powinny skłonić do wizyty u alergologa, to m.in.: wyprysk kontaktowy, świąd, pieczenie, wysypka, bąble, duszności, ale także nudności czy biegunki występujące bez wyraźnej przyczyny. Do tego specjalisty pacjenta może skierować również lekarz pierwszego kontaktu.

Jak przebiega wizyta?

Wizyta u alergologa składa się najczęściej z wywiadu lekarskiego, po którym następują oględziny zmian skórnych lub innych widocznych sygnałów uczulenia. Kluczowe jest jednak przeprowadzenie testów alergicznych, które pozwalają ustalić, co jest źródłem problemu. Po zakończeniu diagnostyki lekarz może rozpocząć proces leczenia.

Aby umówić się na wizytę u alergologa w Centrum Medycznym CMP, Pacjent może skontaktować się z Centrum Rezerwacji Wizyt telefoniczne tel. 22 737 50 50 albo dokonać rejestracji on-line, za pośrednictwem Portalu Pacjenta CMP.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach