Skip to main content
A- A A+

Ortopeda Warszawa Białołęka

Pacjenci, którym potrzebna jest poradnia ortopedyczna Warszawa Białołęka, mogą zapisać się na konsultację w Centrum Medycznym CMP. Przyjmuje tu doświadczony ortopeda, u którego można odbyć konsultację w zakresie schorzeń oraz urazów związanych z układem ruchu.

Na wizytę Pacjenci mogą się umówić bezpośrednio w placówce, jak również telefonicznie i za pośrednictwem internetu – ustalając jej termin w dogodnym dla siebie czasie.

Ortopeda Warszawa Białołęka – czym się zajmuje?

Obszarem działania, w jakim specjalizuje się ortopeda Warszawa Białołęka, są wszelkie schorzenia związane z narządami układu ruchu – a w szczególności z układem kostnym oraz mięśniowym. Do tego eksperta pacjenci mogą się udać w przypadku:

  • doświadczenia urazów układu ruchu – np. złamań kości czy zwichnięć stawów,
  • wrodzonych lub nabytych przewlekłych chorób kości czy stawów, a także wad układu ruchu.

Leczenie prowadzone przez ortopedę może przybierać różnorodny charakter i obejmować: farmakoterapię, rehabilitację i fizjoterapię, unieruchomienie kończyny czy też skierowanie na zabieg chirurgiczny.

Ortopeda Warszawa Białołęka – jakie schorzenia leczy?

Prowadzona przez Centrum Medyczne CMP poradnia ortopedyczna przyjmuje pacjentów z rozmaitymi schorzeniami i dolegliwościami układu szkieletowego, więzadło-stawowego oraz mięśniowego. Typowe przyczyny wizyty u specjalisty tej dziedziny to:

  • zwichnięcia, stłuczenia, złamania oraz skręcenia (dotykają głównie kończyn),
  • zapalne choroby stawów oraz kości,
  • schorzenia kręgosłupa,
  • wady postawy (np. skolioza, kifoza, lordoza),
  • degeneracje związane np. z wykonywaniem określonej pracy zawodowej czy uprawianiem sportu (łokieć tenisisty, zespół cieśni nadgarstka itp.),
  • choroby nowotworowe kości.

Lista ta nie wyczerpuje oczywiście sytuacji, w których pomocny może być ortopeda. Warszawa Białołęka, a dokładniej Centrum Medyczne CMP przyjmuje również Pacjentów z innymi dolegliwościami w obszarze układu ruchu. Lekarz ortopeda, w razie potrzeby, zasugeruje konsultację u specjalisty innej dziedziny medycyny.

Poradnia ortopedyczna Warszawa Białołęka – jak wygląda konsultacja?

Przebieg konsultacji z lekarzem, jakim jest ortopeda Warszawa Białołęka, jest uzależniony od charakteru schorzenia pacjenta. Pacjent, który potrzebuje pomocy medycznej z tego obszaru, powinien jednak:

  • przedstawić skierowanie od lekarza podstawowej opieki medycznej – jeśli takie uzyskał (wizytę można umówić również bez skierowania),
  • przygotować dokumentację medyczną, o ile wcześniej prowadzone było już leczenie ortopedyczne, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez konsultacją.

Samo badanie składa się zaś z wywiadu lekarskiego, analizy dokumentacji medycznej oraz wykonania przez lekarza podstawowych badań (palpacyjnych). Specjalista może także zalecić przeprowadzenie dodatkowej diagnostyki. A co, jeśli nie wystarczy ortopeda? Warszawa Białołęka jest również miejscem, w którym przyjmują lekarze innych, powiązanych specjalności.

Pacjenci, którym potrzebna jest poradnia ortopedyczna Warszawa Białołęka, mogą umówić wizytę telefonicznie, bezpośrednio lub przez Internet. Ortopeda przyjmuje również w pozostałych Centrach Medycyny CMP w Warszawie.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach