Skip to main content
A- A A+

Endokrynolog Warszawa Wola

Hormony w znacznym stopniu odpowiadają za działanie różnych funkcji organizmu. Produkowane są przez gruczoły dokrewne. Jeśli z jakichś powodów praca gruczołów jest zaburzona, może to wywoływać rozmaite konsekwencje zdrowotne. Endokrynolog Warszawa Wola zajmuje się właśnie takimi problemami. Bada zaburzenia pracy układu dokrewnego i pomaga rozpoznawać rozmaite schorzenia hormonalne. Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wola jest również oczywiście miejscem, w którym można otrzymać profesjonalną pomoc w zakresie ich leczenia.

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wola – kiedy udać się na wizytę?

Po czym poznać, że to właśnie poradnia endokrynologiczna Warszawa Wola jest miejscem, do którego powinieneś skierować swoje kroki? Niestety objawów związanych z zaburzeniami pracy gruczołów i wytwarzania hormonów jest wiele, dlatego nie zawsze ich rozpoznanie jest łatwe, szczególnie bez wiedzy medycznej. Endokrynolog Warszawa Wola przyjmuje więc przede wszystkim pacjentów skierowanych do gabinetu przez lekarza pierwszego kontaktu. Najczęściej zgłaszają oni dolegliwości i nieprawidłowości takie jak:

  • nagły spadek lub wzrost wagi niespowodowany zmianą stylu życia ani innymi znanymi schorzeniami;
  • nieregularne cykle lub zanik miesiączki u kobiet;
  • nietypowe zmiany skórne (np. łojotok lub nadmierne przesuszanie skóry, trądzik pojawiający się nagle w dorosłym wieku);
  • problemy z nastrojem, nadmierne zmęczenie, a nawet stany depresyjne;
  • nadmierne owłosienie u kobiet.

Endokrynolog Warszawa Wola podczas każdej wizyty przeprowadza dokładny wywiad, by móc poznać wszystkie objawy i odczucia pacjenta. Następnie najczęściej kieruje go na badania laboratoryjne. Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wola działająca w ramach przychodni CMP ma dostęp do laboratorium na miejscu, dlatego dokonanie niezbędnych analiz nie wymaga udawania się do innych placówek. Niekiedy może być również wskazane USG, do którego aparatura również znajduje się na miejscu.

Endokrynolog Warszawa Wola – oferta gabinetu

Endokrynolog Warszawa Wola zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń związanych z:

  • tarczycą i przytarczycami,
  • nadnerczami,
  • trzustką,
  • przysadką mózgową,
  • jądrami.

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wola jest również miejscem, do którego można się udać z problemami łożyska u kobiet w ciąży oraz zespołami androgennymi.

Najważniejszym etapem leczenia endokrynologicznego jest prawidłowa diagnostyka, dlatego endokrynolog Warszawa Wola dba o to, by każdemu pacjentowi poświęcić odpowiednią ilość czasu i dokładnie przeanalizować symptomy oraz wyniki badań. Leczenie każdorazowo dobierane jest indywidualnie. Następnie poradnie endokrynologiczna Warszawa Wola czuwa nad jego przebiegiem, monitorując wyniki i w razie potrzeby, modyfikując terapię.

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wola – przychodnia CMP

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wola działa w ramach przychodni CMP i należy do sieci znanej z wysokiej jakości usług oraz obsługi pacjenta. Przyjęcia odbywają się na podstawie rejestracji telefonicznej lub internetowej. Endokrynolog Warszawa Wola jest dostępny dla pacjentów komercyjnych, abonamentowych, a także ubezpieczonych w innych towarzystwach.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach