Skip to main content
A- A A+

Diabetolog Piaseczno Józefosław

Cukrzyca jest jedną z poważniejszych i nieuleczalnych chorób na świecie – została uznana za chorobę cywilizacyjną. Polega ona na zaburzeniu wydzielania i działania insuliny w ludzkim organizmie, co prowadzi do hiperglikemii i innych poważnych powikłań. Profilaktyką oraz diagnozowaniem tej przypadłości i jej rodzajów zajmuje się m.in. diabetolog Piaseczno Józefosław.

Diabetolog Piaseczno Józefosław – czym dokładnie się zajmuje?

Diabetolog Piaseczno Józefosław, pomimo dość wąskiej specjalizacji, musi mieć bardzo szeroką wiedzę na temat złożoności tej choroby i profilaktyki każdego z jej rodzajów. W sumie wyróżniamy kilka typów cukrzycy:

 • typu I – występuje głównie u młodzieży, wymaga zażywania insuliny, stałej kontroli poziomu cukru i zmiany trybu życia, może prowadzić do śmierci,
 • typu II – pojawia się u dorosłych i ma związek ze złym trybem życia i nadwagą, początkowo pacjent zażywa tabletki, a po dłuższym czasie – insulinę,
 • ciążowa – występuje u kobiet w ciąży i zwykle mija po urodzeniu, nie zawsze wymaga zażywania insuliny, często wystarczy odpowiednia dieta,
 • LADA – występuje u osób dorosłych i jest łagodniejszą odmianą typu I,
 • MODY – dotyka osoby młode i jest uwarunkowana genetycznie, podobna do typu II, rzadko kiedy wymaga leczenia insuliną.

Dodatkowo z racji nieuleczalności tej choroby, każdy pacjent musi być pod ścisłą opieką specjalisty. Diabetolog rozpoczyna wizytę od szczegółowego wywiadu, w którym pyta o dolegliwości, tryb życia i stara się jednoznacznie stwierdzić, czy mamy do czynienia z cukrzycą i którym jej rodzajem. Znacznie różnią się one od siebie, dlatego też ich profilaktyka wygląda nieco inaczej. W razie jakichś wątpliwości lub powikłań, poradnia diabetologiczna Piaseczno Józefosław może skierować pacjenta na dodatkowe badania do innych specjalistów.

Poradnia diabetologiczna Piaseczno Józefosław – kiedy należy się zgłosić?

Poradnia diabetologiczna Piaseczno Józefosław przyjmuje osoby, u których wystąpiły objawy, takie jak np.:

 • nudności,
 • uczucie osłabienia i senność,
 • niespodziewana utrata wagi,
 • częste oddawanie moczu,
 • ciągłe pragnienie,
 • pogorszenie wzroku,
 • suchość w ustach.

Dodatkowym sygnałem, że diabetolog Piaseczno Józefosław będzie odpowiednim specjalistą, są badania krwi. Jeśli wykażą zaburzenia poziomu cukru, należy niezwłocznie udać się do specjalisty. Poradnia diabetologiczna Piaseczno Józefosław powinna być regularnie odwiedzana także przez pacjentów, którzy są chorzy na cukrzycę, w celu uzyskania informacji o chorobie oraz dalszej profilaktyce. Zaniedbanie tych wizyt, jak i samej choroby, może prowadzić nawet do amputacji kończyn czy śmierci.

Poradnia diabetologiczna Piaseczno Józefosław – oferta

Diabetolog Piaseczno Józefosław przyjmuje pacjentów posiadających prywatne ubezpieczenie zdrowotne, jak i komercyjnych, którzy mają wykupiony abonament CMP. Poradnia diabetologiczna Piaseczno Józefosław zachęca do wizyty osoby, które dostrzegają u siebie choćby najmniejsze objawy świadczące o cukrzycy. W niektórych przypadkach zaniedbanie takiej wizyty i brak diagnozy może doprowadzić do śmierci, dlatego tak ważne jest dbanie o swoje zdrowie. Diabetolog Piaseczno Józefosław z pewnością udzieli Ci odpowiedzi na wszelkie pytania i poinstruuje, jak korzystać z glukometru oraz urządzeń do dawkowania insuliny, a także doradzi, jakie produkty wykluczyć ze swojej diety, by prawidłowo funkcjonować.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach