Endokrynolog Warszawa Wilanów

Endokrynologia to specjalizacja zajmująca się zaburzeniami pracy układu dokrewnego. Reprezentujący ją lekarze kojarzą się przede wszystkim z problemami hormonalnymi. Nie jest to błędne skojarzenie, ponieważ gruczoły odpowiedzialne za ich wytwarzanie są jednymi z głównych obszarów zainteresowania tej dziedziny medycyny. Endokrynolog Warszawa Wilanów pomaga rozpoznawać rozmaite zaburzenia hormonalne i oferuje profesjonalną pomoc w ich leczeniu.

Czym zajmuje się endokrynolog Warszawa Wilanów?

Nieprawidłowości w pracy gruczołów i zaburzenia hormonalne mogą dawać szereg różnorodnych objawów, które na pierwszy rzut oka trudno powiązać właśnie z nimi. Dlatego poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów oferuje przede wszystkim dokładną diagnostykę, a następnie kompleksowe leczenie dobierane w zależności od indywidualnej sytuacji pacjenta. Na wizytę powinien skierować lekarz pierwszego kontaktu, choć endokrynolog Warszawa Wilanów przyjmuje również prywatnie – bez skierowania.   Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów jest miejscem, w którym diagnozuje się i leczy schorzenia związane z:  
 • tarczycą,
 • przytarczycami,
 • nadnerczami,
 • trzustką,
 • przysadką mózgową,
 • jądrami,
 • jajnikami.
Endokrynolog Warszawa Wilanów zajmuje się ponadto problemami łożyska u kobiet w ciąży oraz zespołami androgennymi.

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów – kiedy udać się na wizytę?

Po czym poznać, że poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów jest właściwym miejscem na konsultację? Schorzenia i objawy związane z zaburzeniami hormonalnymi mogą być różne. Dlatego tak ważny jest wstępny wywiad i badanie dokonane przez lekarza pierwszego kontaktu. Endokrynolog Warszawa Wilanów najczęściej przyjmuje pacjentów z:
 • nietypowymi zmianami skórnymi (np. trądzikiem u osób, które wcześniej go nie miały, nadmiernym przetłuszczaniem się lub przesuszeniem skóry);
 • nagłymi i trudnymi do wyjaśnienia wahaniami wagi;
 • nieregularnymi cyklami u kobiet lub też zanikiem miesiączki;
 • nadmiernym owłosieniem u kobiet;
 • problemami z nastrojem i nadmiernym zmęczeniem.
Ważnym elementem każdej wizyty jest wywiad – endokrynolog Warszawa Wilanów musi dokładnie poznać objawy i odczucia pacjenta, zanim postawi hipotezę co do diagnozy. Następnie kieruje go na badania – najczęściej są to analizy laboratoryjne (przede wszystkim krwi i moczu). Zdarza się również, że pacjent jest skierowany na badanie USG. Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów ma dostęp zarówno do laboratorium diagnostycznego, jak i sprzętu do badań obrazowych, dlatego wszelkie procedury mogą być wykonane na miejscu.  

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów – oferta

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów to część nowoczesnej przychodni należącej do sieci CMP. Nasza oferta dostępna jest dla pacjentów ubezpieczonych (w NFZ oraz prywatnych towarzystwach), ale usługi są również świadczone na zasadach komercyjnych – odpłatnie – w tym na rzecz osób opłacających  abonament CMP. Endokrynolog Warszawa Wilanów jest dostępny przez Portal Pacjenta. Rejestracja na wizyty jest również możliwa telefonicznie.


Adres Przychodni CMP Wilanów

Aleja Rzeczypospolitej 1
02-972 Warszawa

Godziny przyjęć Przychodni CMP Wilanów

poniedziałek: 7.00-18.00

wtorek: 7.00-20.00

środa: 7.00-20.00

czwartek: 7.00-20.00

piątek: 7.00-18.00

sobota: 8.00-14.00

Godziny otwarcia punktu pobrań Przychodni CMP Wilanów

Pn.-pt.: 7:00-11:00
sobota: 8.00-11.00

Skontaktuj się z nami

Infolinia: 22 737 50 50

wilanow@cmp.med.pl

Sprawdź inne oddziały oferujące daną specjalizację

Umów wizytę w Portalu Pacjenta