Skip to main content
A- A A+

Reumatolog Warszawa Ursynów

Schorzenia reumatyczne kości i stawów oraz choroby zapalne tkanki łącznej należą do bardzo nieprzyjemnych i utrudniających normalne funkcjonowanie. Ich diagnozowaniem i leczeniem zajmuje się specjalista reumatologii. Pomagając pacjentom w niwelowaniu bólu i innych przykrych dolegliwości, reumatolog Warszawa Ursynów zapewnia kompleksową, specjalistyczną opiekę medyczną. Ponadto poradnia reumatologiczna Warszawa Ursynów jest miejscem dla wszystkich pacjentów, którzy cierpią na schorzenia takie jak toczeń rumieniowaty układowy, przewlekłe niezakrzepowe zapalenie naczyń, osteoporoza czy fibromialgia.

Poradnia reumatologiczna Warszawa Ursynów – kiedy się zgłosić?

Poradnia reumatologiczna Warszawa Ursynów jest miejscem, w którym można uzyskać profesjonalną pomoc w zakresie diagnostyki oraz terapii różnorodnych schorzeń reumatoidalnych. Reumatolog Warszawa Ursynów jest odwiedzany przede wszystkim przez pacjentów uskarżających się na:

  • ból w okolicy stawów, a także ból ścięgien, kości lub mięśni, szczególnie ten nawracający i intensywny,
  • gorączka lub stan podgorączkowy, obrzęk albo wysypka bądź zaczerwienienie skóry towarzyszące bólowi,
  • problemy z utrzymaniem przedmiotów w palcach,
  • poranna sztywność i zaczerwienienie stawów, ich opuchlizna, zaczerwienienie,
  • problemy ze schylaniem się i podnoszeniem przedmiotów,
  • dolegliwości ze strony jamy brzusznej niewywołane przez kłopoty żołądkowe.

Najczęściej kierowani są oni do specjalisty przez lekarza rodzinnego. Ponadto reumatolog Warszawa Ursynów przyjmuje wszystkich pacjentów ze stwierdzonymi już schorzeniami reumatologicznymi w celu nadzoru leczenia i kontroli. Jednocześnie warto pamiętać, że wbrew obiegowej opinii poradnia reumatologiczna Warszawa Ursynów nie jest miejscem przeznaczonym wyłącznie dla osób starszych. Coraz częściej reumatolog Warszawa Ursynów gości w swoim gabinecie osoby młode, u których można stwierdzić stany zapalne tkanki łącznej lub inne dolegliwości.

Reumatolog Warszawa Ursynów – diagnostyka

Poradnia reumatologiczna Warszawa Ursynów jest wyposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, co ułatwia specjaliście postawienie rozpoznania. Najważniejszym badaniem, jakie wykonuje reumatolog Warszawa Ursynów, jest tzw. procedura RF czyli czynnik reumatoidalny. Wymaga ono pobrania od pacjenta krwi. Ponadto reumatolog Warszawa Ursynów może wykonać m.in. USG. Częstą praktyką jest również kierowanie pacjentów na inne badania laboratoryjne i tomografię komputerową. Po analizie wyników badań oraz informacji przedstawionych przez pacjenta podczas wywiadu reumatolog Warszawa Ursynów może postawić diagnozę i zaordynować odpowiednie leczenie.

Poradnia reumatologiczna Warszawa Ursynów – oferta

Poradnia reumatologiczna Warszawa Ursynów mieści się w przychodni CMP położonej przy ulicy ul. Ciszewskiego 15 w Warszawie. Placówkę wyróżniają m.in. dogodne położenie, nowoczesne wyposażenie i szeroka oferta medyczna. Poradnia reumatologiczna Warszawa Ursynów stanowi część specjalistycznej oferty przychodni. Przyjmuje pacjentów od poniedziałku do soboty w określonych godzinach. Co istotne z punktu widzenia komfortu pacjentów poradnia reumatologiczna Warszawa Ursynów umożliwia rejestrację zarówno telefonicznie, jak i online, przez Portal Pacjenta.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach