Skip to main content
A- A A+

Współpraca Centrum Medycznego CMP z platformą MedTransfer – krok w kierunku proekologicznych rozwiązań

12 kwietnia, 2022

Mając na względzie wygodę naszych Pacjentów zdecydowaliśmy o podjęciu współpracy z platformą MedTransfer, która oferuje innowacyjne rozwiązanie, umożliwiające szybkie i bezpieczne przesyłanie wyników badań obrazowych (RTG).
Platforma umożliwia przesyłanie przez Internet zaszyfrowanych wyników wraz z pełnym obrazem badania.
Po wykonaniu zdjęcia RTG Pacjent otrzymuje link, przesłany na adres mailowy. Wyniki badania są szyfrowane również jednorazowym hasłem, które Pacjent otrzymuje w wiadomości SMS na podany numer telefonu.
Ta dwutorowa ścieżka pozwala na uzyskanie łatwego dostępu do zdjęcia, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa danych Pacjenta, zgodnie z wymogami RODO, HIPAA oraz PHIPA.

Po kliknięciu w link Pacjent może pobrać wynik, przesłać go lub udostępnić podczas badania swojemu lekarzowi prowadzącemu. Platforma MedTransfer, oprócz dostępu do obrazu badania pozwala na pobranie opisu badania w formie pliku PDF.

„Dzięki platformie MedTransfer przesyłanie dużych plików jest wygodniejsze i mogą one być przechowywane na serwerze w chmurze, co zapewnia szybszy dostęp do wyników. Jednocześnie usługa usprawnia komunikację online z lekarzem prowadzącym. Ta nowoczesna technologia pozwala wdrożyć nowe, proekologiczne rozwiązanie, jakim jest rezygnacja z wypalania płyt CD, dzięki czemu chronimy środowisko.” – mówi Ryszard Paszkiewicz, Kierownik ds. Projektów i Wdrożeń IT.

Warto podkreślić fakt, że link do wyniku badania jest aktywny przez 90 dni. W tym czasie Pacjent może go przesyłać do kogokolwiek z kim chce się nim podzielić. Co więcej, Pacjent ma możliwość pobrania wyników bezpośrednio z platformy MedTransfer na wybrane urządzenie (komputer, tablet czy smartphone).

Jeśli w trakcie miesiąca Pacjent nie pobierze z platformy wyników, a będą mu one potrzebne w późniejszym terminie, wystarczy skontaktować się z Centrum Medycznym CMP, które przechowuje wszystkie pliki i poprosić o udostępnienie wyniku.

JAK ODEBRAĆ WYNIKI RTG w Centrum Medycznym CMP (sposoby):

 

1. Przesłanie wyników poprzez platformę MedTransfer

Po badaniu Pacjent na swój adres mailowy otrzymuje od Centrum Medycznego CMP link, poprzez który będzie mógł pobrać wyniki i pełny obraz badania, a także udostępnić je lekarzowi prowadzącemu.

Wyniki badania są szyfrowane jednorazowym hasłem, które Pacjent otrzymuje w wiadomości SMS na podany numer telefonu.

2. Odbiór osobisty lub przez osobę upoważnioną

Jeśli Pacjent chciałby otrzymać płytę CD z wynikiem badania RTG może zgłosić ten fakt podczas badania.

Płyta CD z wynikiem jest odbierana wtedy osobiście, zaraz po badaniu.

Opis badania Pacjent może odebrać osobiście w recepcji placówki (w trybie na cito do 1 godziny, pilnym do 24 godzin oraz planowym do 4 dni roboczych) lub poprzez zalogowanie do portalu Pacjenta.

Jeśli nie ma możliwości odbioru osobistego, Pacjent może upoważnić do odbioru wybraną przez siebie osobę. Osoba upoważniona może odebrać wyniki WYŁĄCZNIE na podstawie okazania dokumentu ze zdjęciem, potwierdzającego tożsamość osoby odbierającej.

W celu uzyskania wsparcia technicznego w zakresie działania platformy skontaktuj się z nami pod adresem:  zdjęcia.rtg@cmp.med.pl

Instrukcja pobrania wyniku - rtg-FAQ

 Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach