Okulista w CMP

Wzrok jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym ludzkim zmysłem. Dlatego warto zadbać o jego zdrowie. Ostre i prawidłowe widzenie to absolutna podstawa. Lekarzem, który zajmuje się leczeniem chorób narządu wzroku, jest okulista. CMP to miejsce, gdzie przyjmuje również lekarz tej specjalności.

Poradnia okulistyczna

Poradnia okulistyczna CMP zapewnia szeroki zakres opieki medycznej Pacjentom ze schorzeniami okulistycznymi o rozmaitym podłożu. Zgłosić mogą się zarówno Pacjenci dorośli, jak i dzieci. W poradni możliwe jest m.in.:
 • wykonanie podstawowych badań diagnostycznych narządu wzroku,
 • dopasowanie mocy okularów / szkieł kontaktowych,
 • zdiagnozowanie leczenie schorzeń narządu wzroku – w tym zaćmy czy jaskry.
Centrum Medyczne CMP prowadzi również działalność w zakresie takim jak zaawansowana okulistyka. CMP to miejsce, gdzie można przejść wstępną konsultację i kwalifikację do leczenia zabiegowego. Okulista w CMP to specjalista, który zakwalifikuje do zabiegów takich jak operacje zaćmy, laser siatkówki, iniekcje doszklistkowe itp. Opieka okulistyczna jest zapewniana przez wysoko wykwalifikowany personel lekarski.

Okulista CMP – kiedy zgłosić się do specjalisty?

Zastanawiasz się, kiedy potrzebna jest pomoc lekarza okulisty? Do eksperta z zakresu tego obszaru medycyny warto zgłosić się w sytuacji, gdy doświadczasz problemów ze wzrokiem. Do wizyty u specjalisty takiego jak okulista w CMP mogą skłonić np.:
 • zaburzenia widzenia – np. pogorszenie się ostrości wzroku, problemy z percepcją po zmroku, pojawianie się „mroczków” przed oczami itp.,
 • ciągłe uczucie „zmęczenia wzroku”,
 • konieczność mrużenia oczu podczas czytania lub oglądania telewizji,
 • dolegliwości bólowe związane z narządem wzroku,
 • powracające stany zapalne spojówek oraz powiek (gradówka),
 • częste bóle głowy, których przyczyna jest trudna do określenia.
Warto również pamiętać, że okulistę warto odwiedzać regularnie – np. raz do roku. Niektóre choroby wzroku, takie jak np. jaskra, rozwijają się podstępnie, przez wiele lat nie dając żadnych objawów. Jeśli jednak zostaną odpowiednio wcześnie, można obniżyć ryzyka poważnego uszkodzenia wzroku.

Jakie badania przeprowadza okulista w CMP?

Wizyta u lekarza okulisty przebiega w kilku etapach, w zależności od specyfiki problemów zdrowotnych Pacjenta. Jednak zawsze kluczowymi elementami są:
 • wywiad lekarski,
 • badanie ostrości wzroku,
 • dodatkowe badania diagnostyczne, np. pomiar ciśnienia ocznego.
Lekarz w razie potrzeby skieruje Pacjenta na dodatkowe badania lub zakwalifikuje go do zabiegu chirurgicznego.

Kiedy przyjmuje okulista w CMP?

Dogodny termin wizyty u okulisty najlepiej ustalić, kontaktując się z recepcją. Pracownik przedstawi godziny pracy specjalisty i pomoże uzgodnić odpowiadający Pacjentowi termin. Przekaże również dodatkowe informacje o koszcie wizyty oraz sposobie przygotowania do niej. Pacjentów, którym potrzebna jest poradnia okulistyczna (CMP), mogą się zgłosić również do pozostałych oddziałów Centrum Medycznego CMP, w tym do poradni zaawansowanej okulistyki.

Umów wizytę w Portalu Pacjenta