Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne!

Unikanie stresu, regularne badania, świadome i mądre odżywianie, uprawianie sportu, zdrowy odpoczynek – to hasła, które statystyczny Polak słyszy na każdym kroku.

Prasa, media, telewizja, ale też przedstawiciele świata medycznego przypominają i powtarzają, jak bardzo konieczne są kroki we właściwym kierunku – w ZDROWYM kierunku. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to okazja, aby o tym przypomnieć. Byłoby wspaniale, gdyby nie stał się on wyłącznie pretekstem do powtarzania dobrze znanych zaleceń, ale zapalnikiem uruchamiającym dobre nawyki.

Jest to konieczne – statystyki są bardzo niepokojące. WHO szacuje, że zaburzenia psychiczne dotyczą już co piątej osoby na świecie (https://www.gov.pl/web/psse-siedlce/swiatowy-dzien-zdrowia-psychicznego-2021). Jak wpływa to na sferę życia osobistego, zawodowego?

 – 47% Polaków ma długotrwałe problemy zdrowotne 

 – co 10 Polak ma depresję

 – co 14 Polak ma cukrzycę

Olbrzymi wpływ na poprawę tej sytuacji mają pracodawcy. Według Raport Mental Health founderów i pracowników polskich startupów (https://hrhints.io/raport-mental-health-w-startupach/) z 2021 roku, blisko 82% badanych wskazało, że ich samopoczucie przekłada się na wykonywaną pracę. Jednocześnie prawie każdy z nich (90%) dostrzega konieczność wprowadzenia przez pracodawców programu dbającego o zdrowie psychiczne pracowników (Badanie wśród Pracodawców i Pracowników w ramach kampanii Zrozum. Poczuj. Działaj! – Zdrowie psychiczne w środowisku pracy, 2021). Aż 76% pracowników jest zainteresowanych narzędziami poprawy koncentracji, radzenia sobie ze stresem i jakością snu.

Tak samo, jak człowiek funkcjonuje życiowo w wielu strefach – tak samo jego zdrowie stanowi system naczyń połączonych, pewną wypadkową wszystkich tych sfer. I tak samo: na zdrowotne „działania naprawcze” należy spojrzeć holistycznie, całościowo. Nie istnieje dobrostan pracodawcy bez dobrostanu pracownika. Dlatego tak kluczowe są konkretne, sprecyzowane działania. Wychodząc temu naprzeciw, Centrum Medyczne CMP oferuje specjalny Program SYNERGIA DLA ZDROWIA. To 5 zróżnicowanych PLANÓW NA ZDROWIE, uwzględniających
4 filary:

 – rekomendowany zestaw badań profilaktycznych

 – konsultacje specjalistyczne i diagnostykę

 – wsparcie mentalne i well-being

 – spersonalizowany program dietetyczno-treningowy Tylko troska, zaangażowanie i realne działania pozwolą zmienić statystyki i pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia.

Masz pytania? Zadzwoń lub zostaw nam swój numer oddzwonimy!