Światowy dzień zdrowia

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia mają charakter podsumowania – 7 kwietnia 2023 roku WHO będzie świętować swoje 75. urodziny.

“Zdrowie dla wszystkich” – to hasło, które przyświeca obchodom święta w 2023 roku. W myśli tej zawierają się najważniejsze prawdy – zdrowie jest wartością mającą charakter demokratyczny (należy się wszystkim tak samo) i najważniejszą (stanowi coś, o co każdy  powinien dbać w sposób szczególny). W tym dniu warto spojrzeć na ogólny dobrostan nie tylko w sposób globalny. O ile słowo “profilaktyka” wielu z nas kojarzy się z utartym sloganem, o tyle jest to jedyna droga do wspomnianego tu wielokrotnie zdrowia.

Zrezygnujmy z wielkich postanowień, skupmy się na małych krokach. Małych pozornie – każde, systematyczne działanie czynione z troską o swój organizm, jest tak naprawdę olbrzymim krokiem w perspektywie czasu. Idealnym przykładem jest życie mieszkańców “Niebieskich Stref”. Są to miejsca na Ziemi, w których długość życia jest dużo wyższa niż przeciętna. “Blue Zones” to m.in. Sardynia, Okinawa, Ikaria oraz Kostaryka. Jakie są ich sprawdzone sposoby na długowieczność?

  1. Uprawiaj regularną, umiarkowaną aktywność fizyczną – nie chodzi tu o intensywne ćwiczenia, a raczej o ciągłe bycie w ruchu.
  2. Znajdź sposób na radzenie sobie ze stresem.
  3. Miej cel w życiu.
  4. Nie przejadaj się. Pamiętaj o warzywach i owocach – powinny stanowić połowę dziennych posiłków.
  5. Poświęcaj czas bliskim.
  6. Znajdź swoją społeczność, angażuj się w działania.

Zważywszy na średnią wieku mieszkańców Niebieskich Stres, zwłaszcza w Światowym Dniu Zdrowia – warto spróbować zrealizować choć niektóre z tych zaleceń.

W programie Synergia dla Zdrowia, nasi Pacjenci mają pełną swobodę leczenia, dostęp do lekarzy wielu specjalności, badań a także całodobowy dostęp do całodobowej pomocy psychologicznej poprzez platformę Mindgram.

Dodatkowo każdy Pacjent dołączając do programu Synergia dla Zdrowia otrzymuje 30 dniowy dostęp do platformy treningowo – dietetycznej Just Be Fit.

 

 

Masz pytania? Zadzwoń lub zostaw nam swój numer oddzwonimy!