Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Obchodzony co roku Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego nasuwa niestety coraz bardziej niepokojące wnioski i ukazuje niemniej pesymistyczne statystyki. Coraz więcej Polaków cierpi na problemy psychiczne, w tym coraz więcej dzieci i młodzieży. Według badań EZOP II przeprowadzonych przez Instytut Psychiatrii i Neurologii (2023 r.), ponad 25% Polaków, czyli ponad 8 milionów osób cierpi w swoim życiu na różne zaburzenia psychiczne.

10 października to okazja do tego, by zrozumieć, że dbałość o kondycję umysłową jest niezbędna, aby zdrowo funkcjonować jako członek rodziny, przyjaciel, obywatel, a także jako pracownik. Każdy z momentów życia jest dobry, żeby móc rozwijać się w tej materii, edukować, starać zrozumieć zdrowie psychiczne i promować dbałość o nie.

Co może zrobić dla swojego podwładnego pracodawca? Pierwszy krok to wzmocnienie swojego zespołu dzięki kompleksowej trosce o jego dobrostan. Platforma Mindgram
to narzędzie, z którego skorzystało już ponad 150 000 pracowników i ich rodzin. Zapewnia nie tylko edukację w zakresie zdrowia i dobrostanu psychicznego, ale oferuje też ścisłą współpracę działów HR z dedykowanym opiekunem Customer Success, indywidualne wsparcie dla liderów oraz kursy zdrowia psychicznego. „Well-being pracowników to nowy wskaźnik biznesowy” – piszą twórcy Mindgram. Warto o tym pamiętać.

Masz pytania? Zadzwoń lub zostaw nam swój numer oddzwonimy!