Światowy dzień walki z depresją

Zimowa aura nie odpuszcza, prawda? Wiele byśmy dali, żeby móc ogrzewać się w promieniach letniego słońca i naturalnie podnieść poziom witaminy D3. Tymczasem – jakoś trzeba przetrwać luty.

 

W miesiącu miłości namawiamy Cię do tego, żeby spróbować pokochać samego siebie i spojrzeć na siebie z innej, może trochę bardziej życzliwej perspektywy? Pamiętaj, że masz prawo do tego, by mieć chwilowy spadek energii, wybrać czasem koc i książkę zamiast spaceru i delikatnie zgrzeszyć (na przykład przy okazji Tłustego Czwartku). Masz prawo także do tego, by prosić o pomoc, gdy Twoje złe samopoczucie się przedłuża. To w porządku prosić o pomoc!

 

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją – choroby, która dotyka w Polsce już 1,5 miliona kobiet i mężczyzn. I uwierz – naprawdę może dotknąć każdego. Dlatego nie bagatelizuj objawów, które się pojawiają. Masz trudności z koncentracją? Nawracające poczucie bezwartościowości? Zauważyłaś/zauważyłeś u siebie zmiany apetytu i rytmu snu? Może warto się tym zająć, jak myślisz?

 

W lutym weź głęboki oddech i spójrz na siebie ze spokojem – pamiętaj, że nie jesteś sam/sama.

Jako pracodawca możesz wspierać pracowników dzięki nowym holistycznym pakietom medycznym CMP SYNERGIA DLA ZDROWA – dostęp do anonimowego, nielimitowanego wsparcia psychologicznego na platformie Mindgram w każdym pakiecie.

Masz pytania? Zadzwoń lub zostaw nam swój numer oddzwonimy!