Prezenty dla pracowników

Istnieją rzeczy, z których po prostu się nie wyrasta. Bez znaczenia w jakim jesteśmy wieku, prezenty zawsze wywołują uśmiech na twarzy – oczywiście trafione prezenty. Jeśli dobrze kogoś znamy, kupowanie podarunku jest czystą przyjemnością. Pracodawcy mają tutaj nieco bardziej skomplikowane zadanie. „Co dać pracownikom na święta?” „Wujek” Google jak zwykle przychodzi z pomocą. Lista propozycji jest bardzo długa: bony podarunkowe do sklepów, kosze ze słodyczami, kubki, kalendarze, notesy z logo firmy i wiele, wiele innych.

Portal BUSINESS INSIDER opublikował jakiś czas temu wyniki badania „Mikołaj w pracy… podarunki dla pracowników 2019”, przeprowadzonego przez HBRP/ICAN Institute i Edenred. (bit.ly/3HVAxV3) Prawie połowa ankietowanych pracowników zadeklarowała, że prezenty są dla nich wyrazem troski ze strony zarządzających. Ponad 75% z nich przyznało, że świąteczne podarunki wpływają na ich poziom satysfakcji i zadowolenia z wykonywanych zadań. Zatem – obdarowywać!

Mimo dziesiątek propozycji na świąteczne prezenty dla pracowników, o oryginalne i pomysłowe podarunki jest trudno. Zabawa w Świętego Mikołaja może okazać się dla pracodawcy żmudna i czasochłonna. Gra jest jednak warta świeczki!

Jak trafić w gusta poszczególnych członków zespołu? To nie lada wyzwanie. A jaki powinien być idealny prezent? Z pewnością uniwersalny (ma to też znaczenie czysto praktyczne – zindywidualizowanie podarków dla kilkudziesięciu czy kilkuset osób jest, powiedzmy sobie szczerze, logistycznie skomplikowane), użyteczny i odwołujący się do emocji – ważne jest, aby osoba obdarowana miała poczucie, że pracodawca po prostu się o nią troszczy.

A może tegoroczne prezenty dla pracowników powinny zastąpić słowa, które kierujemy do podwładnych? Zamiast pytania „jak się czujesz?’ albo stwierdzenia „musisz o siebie zadbać!” podarujmy możliwość poprawy samopoczucia i realnego zadbania o zdrowie. Pakiet medyczny, dostosowany do potrzeb i możliwości, to coś bardzo uniwersalnego. Zdecydowanie trwalszego niż bon na zakupy, bardziej spersonalizowanego i empatycznego niż kosz przypadkowo wybranych słodyczy i – mówiąc wprost – poprawiający komfort życia nie tylko w dniu firmowej wigilii.

Pakiet medyczny CMP to inaczej „troszczę się o Twoje zdrowie”, „zależy mi na Twoim samopoczuciu” i „jesteś dla mnie ważny/ważna”. Czy nie takie słowa chcemy słyszeć (nie tylko od) w Święta?

Masz pytania? Zadzwoń lub zostaw nam swój numer oddzwonimy!