Koniec roku w firmach

Koniec roku w zakładzie pracy – czas podsumowań, postanowień, planów oraz intensywnego czasu księgowości i kadr. Szczególnie pracownicy tych dwóch działów już za moment będą mieli pełne ręce roboty. Zamknięcie spraw firmowych, księgi przychodów i rozchodów, remanent, aktualizacja bieżących przepisów czy rozliczenie pracowników – pracy jest niemało.

Przygotowując zestawienia i wykreślając z listy kolejne zrealizowane zadania, dobrze się zastanowić, jaki NAPRAWDĘ był miniony rok. Szczere podsumowanie tego, co było, jest niezbędne do poczynienia planów na kolejne miesiące. A szczerość jest tutaj kluczowa.

Grudniowy „rachunek” oczywiście powinien uwzględniać najistotniejsze hasła: liczby, kwoty, rachunki, rozwój, bilans i inne. Projektując przyszłoroczne budżety będziemy sprawdzać „co się opłaca”, co może nie być trafioną inwestycją i z czego wypada zrezygnować w imię „cięcia kosztów”. A gdyby tak stworzyć zupełnie odmienny bilans i zastosować zupełnie inną zmienną? Zmienną… ludzką?

Na straty i zyski należy spojrzeć przez pryzmat ludzi, którzy tworzą firmę. Ich potrzeb, ich rozwoju. Jaki ten rok był dla nich – działowo i indywidualnie? Czy wychodzi im „na plus”? A może ponieśli jakieś dodatkowe opłaty, niekoniecznie związane z walutą, w jakiej otrzymują swoje wynagrodzenie? Na zadanie sobie takich pytań często po prostu nie ma czasu – i właśnie dlatego pilnując, by w dokumentacji wszystko się zgadzało, dobrze jest sprawdzić czy „wszystko gra” na poziomie fundamentu organizacji. Jeśli nie – zawsze można podjąć działania naprawcze. Jeśli tak – to idealny dowód na to, że warto poświęcać czas i energię na budowanie zespołu.

Bez względu na to, jaki jest w Waszych firmach wynik „ludzkiego bilansu”, w CMP nieustannie zachęcamy, by zadbać o swoich pracowników! Zapewnij im kompleksową opiekę medyczną dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Z okazji naszych 20tych urodzin mamy dla Ciebie 20 % rabatu tylko do końca grudnia 2022 r.

Nie przegap! Skontaktuj się z nami https://cmp.med.pl/zdrowiedlafirm/

Masz pytania? Zadzwoń lub zostaw nam swój numer oddzwonimy!