Dzień Walki z Wypaleniem Zawodowym

Czternastego września obchodzimy międzynarodowy Dzień Walki z Wypaleniem Zawodowym. Jeśli mówimy o tym zjawisku, automatycznie w naszych głowach pojawia się myśl o tym, że jest ono związane w znaczącym stopniu z pracodawcą i warunkami, jakie stwarza dla swoich podwładnych. Jest w tym wiele prawdy. Nowoczesne, rozwijające się firmy starają się dostosowywać swoją politykę personalną do wyzwań dzisiejszego świata. Okres pandemii czy wysoka inflacja nie pomagają w utrzymywaniu równowagi i harmonii. To właśnie w ostatnich latach procent osób czujących wypalenie zawodowe zaczął wzrastać w zastraszającym tempie.

 

Pracodawca powinien odpowiadać na wyzwania dzisiejszego rynku pracy. W jaki sposób? Zacznijmy od najprostszego: systematycznych, cyklicznych rozmów z pracownikami m.in. o perspektywach na rozwój ich zawodowej ścieżki. Pomocne będzie też weryfikowanie obciążenia pracowników zadaniami i przemyślane dysponowanie ich wśród ekipy. Organizowanie szkoleń (np. związanych z radzeniem sobie ze stresem i zmęczeniem), zapewnienie pracownikom dostępu do terapeuty, organizowanie wspólnoty firmowej nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale np. nieformalnych wyjść, wspólnych działań charytatywnych, drużynowych startów w zawodach sportowych to bardzo duże kroki w kierunku troski o pracownika.

 

W poszukiwaniu harmonii CMP wspiera zarówno pracowników jak i pracodawców. Zachęcamy do działań profilaktycznych, które pomogą odnaleźć balans pomiędzy strefą zawodową oraz osobistą. Wierzymy, że wyłącznie spokojny, wypoczęty i usatysfakcjonowany człowiek może być w firmie wartościowym i dobrym partnerem. Platforma MINDGRAM to miejsce, w którym odnaleźć można mnóstwo wskazówek do pracy psychicznej nad sobą, drogowskazów do rozwijania swoich pasji i odnalezienia równowagi.

Masz pytania? Zadzwoń lub zostaw nam swój numer oddzwonimy!