Kontrola pooperacyjna w Centrum Medycznym CMP

Post image

W Centrum Medycznym CMP Piaseczno zabiegi operacyjne wykonuje doświadczony chirurg dr Justyna Badowska. Doktor specjalizowała się w chirurgii zaćmy w Katedrze i Klinice Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W CMP Piaseczno dla Państwa bezpieczeństwa i komfortu stosujemy sprzęt operacyjny światowych liderów – firm Alcon i Haag Streit, a w czasie zabiegu używamy materiałów jednorazowych. Operujemy zgodnie z wytycznymi ESCRS I PTO, aby zapewnić najwyższy standard usługi. Dysponujemy wysoce specjalistyczną salą operacyjną. Wszczepiane soczewki wewnątrzgałkowe to najwyższej jakości soczewki AcrySof firmy Alcon. Zabiegi wykonywane są w ciągu jednego dnia, to oznacza, że Pacjent spędza w CMP zaledwie kilka godzin – przygotowanie, zabieg i odpoczynek po zabiegu. Po tym czasie w towarzystwie innej osoby dorosłej może opuścić Centrum Medyczne CMP. Przed zabiegiem, w jego trakcie i po zabiegu Pacjent znajduje się pod opieką doświadczonego anestezjologa.

Kontrola pooperacyjna

  • Pierwsza kontrola odbywa się już w pierwszym dniu po zabiegu. Lekarz oceni proces gojenia się oka. W razie potrzeby zmodyfikuje leczenie kroplowe. Druga kontrola odbędzie się tydzień po operacji. Obie te kontrole są dla Państwa bezpłatne. Kolejne wizyty okulistyczne odbywają się 3-4 tygodnie po operacji i 6-8 tygodni po operacji. Na ostatniej wizycie lekarz pomoże w doborze okularów, jeśli są potrzebne. Częstotliwość dalszych wizyt ustala z Pacjentem indywidualnie specjalista. Chociaż ostrość wzroku poprawia się często już bezpośrednio po zabiegu, to
okres stabilizacji i rekonwalescencji trwa do 6 tygodni.
  W tym czasie Pacjent powinien unikać wysiłku, ćwiczeń, rehabilitacji, nie powinien planować podróży (zwłaszcza samolotem), obowiązuje zakaz picia alkoholu.

Choroby

   • Zaćma
   • Katarakta
   • Zmętnienie soczewki oka