Pantomografia w Centrum Medycznym CMP Piaseczno, Warszawa

Post image

Pantomogram to zdjęcie rentgenowskie szczęki w wersji panoramicznej. Dzięki temu jest ono niezwykle dokładne, umożliwia odwzorowywanie krzywizn. Dlatego też jest stosowane w diagnostyce stomatologicznej, gdzie panoramiczne zdjęcie aparatu zębowego jest najlepszym narzędziem do oceny jego stanu. Pantomogram jest specjalnie skonstruowanym aparatem, dzięki któremu prześwietlenie zębów staje się wyjątkowo łatwe i komfortowe dla osoby badanej. Pacjent podczas badania może stać lub siedzieć, a w tym czasie ruchoma część aparatu przesuwa się wokół jego głowy prześwietlając (fotografując) obszar twarzoczaszki. Dzięki swojej precyzji oraz komfortowości działania panomogram znajduje szerokie zastosowanie – głównie w stomatologii.

  • Ortodoncja – zdjęcie pantomograficzne jest niezbędne przy diagnostyce i planowaniu leczenia ortodontycznego.
  • Stomatologia zachowawcza – pantomogram pozwala wykryć niektóre ubytki próchnicowe, uszkodzenia wypełnień lub nieprawidłowo leczone zęby.
  • Diagnostyka stomatologiczna – pantomogram pomaga wykryć i zdiagnozować wiele rozwijających się podstępnie i bezobjawowo chorób, takich jak torbiele i nowotwory.

Pantomogram ma jeszcze wiele innych zastosowań i bez wątpienia jest niezwykle pomocny w stomatologii. Dziedzina stomatologii wykorzystuje pantomografię w diagnostyce aparatu zębowego i przyzębia. Dzięki pantomogramowi widać wszelkie zmiany w kościach oraz ich stan. Zdjęcie jest potrzebne dla planowania implantacji czy też w razie pojawienia się konieczności skontrolowania implantów. Na zdjęciu pantomograficznym widać też niedostrzegalne ze strony jamy ustnej zmiany próchnicze i nowotworowe oraz torbiele w tkankach miękkich.

Zakres usług

  • pantomografia

Leczenie chorób

  • Rozpoczynanie leczenia stomatologicznego
  • Rozpoczynanie leczenia ortodontycznego