Irydotomia laserowa

[Slideshow "zakres_usług" not found]

Placówki CMP, w których usługa jest wykonywana: CMP Piaseczno, ul. Puławska 49
Opis usługi:

Irydotomia laserowa to zabieg przeciwjaskrowy wykonywany u pacjentów z wąskim kątem przesączania, czyli z obecną lub zagrażającą jaskrą.

Zabieg jest niebolesny, trwa kilka minut i nie wymaga przygotowania ze strony pacjenta. Po miejscowym znieczuleniu powierzchni oka kroplami pacjent opiera brodę i czoło przy laserze. Lekarz zakłada na oko specjalną soczewkę i wykonuje najczęściej dwa małe otworki w kolorowej tęczówce oka, dzięki czemu poprawia się przepływ cieczy w środku oka oraz zmniejsza ryzyko zamykania kąta odpływu cieczy. Użycie lasera pozwala na wykonanie procedury bez nacinania struktur oka skalpelem. W niedługim czasie po zdjęciu soczewki z oka i wykonaniu pomiaru ciśnienia w oku, pacjent opuszcza gabinet lekarski.

Po zabiegu przez 2-3 godziny nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych. Po około 10 dniach pacjent powinien zgłosić się na wyznaczoną wizytę kontrolną.

Kwalifikacja do zabiegu odbywa się podczas wcześniejszej konsultacji okulistycznej. Jeśli pacjent posiada skierowanie, może zapisać się bezpośrednio na zabieg.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne.

Po zabiegu indywidulane zalecania pacjent otrzymuje od lekarza wykonującego zabieg.