Iniekcje dostawowe

Wprowadzamy do oferty nowe usługi z zakresu ortopedii:

  1. Iniekcja dostawowa kwas Hymovis

Data włączenia usługi do oferty CMP – 2022-05-17

Placówki CMP, w których usługa jest wykonywana – Oddziały CMP w Piasecznie

Opis usługi:

Kwas HYMOVIS jest jałowym, niepirogennym hydrożelem produkowanym
z użyciem Hyadd4 (heksadecylamidu wysokooczyszczonego, naturalnego hialuronianu sodu uzyskiwanego w drodze fermentacji bakteryjnej) w izotonicznym roztworze buforowym. Dzięki wysokiej lepkości i elastyczności nadawanej mu przez heksadecylamid hialuronianu sodu, HYMOVIS poprawia funkcję nawilżenia
i amortyzacji wstrząsów przez płyn maziowy, chroniąc tkankę chrzęstną i tkanki miękkie przed urazami mechanicznymi. Właściwości te, wraz z przedłużonym czasem pozostawania preparatu w stawach, sprawiają, że HYMOVIS uśmierza ból i poprawia funkcjonowanie stawu przy krótkim schemacie leczenia.

Jest wskazany w leczeniu bólu występującego w chorobie zwyrodnieniowej stawów i w leczeniu zachowawczym zmian w łąkotce stawu kolanowego oraz do poprawy ruchomości stawów poprzez zwiększenie wiskoelastyczności płynu maziowego.

  • Pierwszy bioaktywny wiskosuplement – technologia MO.RE
  • Masa cząsteczkowa: 500 – 730 kDa optymalna dla właściwości biologicznych

Dawkowanie:
Cykl leczenia w chorobie zwyrodnieniowej stawów obejmuje dwa wstrzyknięcia
w odstępie jednego tygodnia. Cykl leczenia w przypadku zmian w łąkotce stawu obejmuje dwa wstrzyknięcia w odstępie dwóch tygodni.

 

Koszt: 1600 zł (2 iniekcje)

 

  1. Iniekcja dostawowa pod kontrolą USG (Diprophos)

Data włączenia usługi do oferty CMP – 2022-05-17

Placówki CMP, w których usługa jest wykonywana –  Oddziały CMP w Piasecznie

Opis usługi:

 Diprophos jest lekiem klasyfikowanym w grupie kortykosteroidów. Podawany jest m.in. dokaletkowo i dostawowo. Stosuje się go w leczeniu ogólnym i miejscowym stanów ostrych lub przewlekłych reagujących na leczenie kortykosteroidami, takich jak:

  1. choroby układu mięśniowo-szkieletowego i tkanek miękkich (RZS, zapalenie kości i stawów, zapalenie kaletki, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie nadkłykcia, zapalenie korzeni nerwowych, ból kości guzicznej, lumbago, kręcz szyi, torbiel galaretowata torebki ścięgna, wyrośle kostne, zapalenie rozcięgna),
  2. choroby stóp (zapalenie kaletki pod odciskiem nad stawem, sztywny paluch, szpotawość 5. palca),

Zadaniem  leku jest długotrwałe uśmierzenie bólu. Sama procedura to mało inwazyjny zabieg wykonywany przez lekarza. Blokada działa bezpośrednio w ognisko bólu, skutecznie zmniejszając lub całkowicie eliminując dolegliwości bólowe. Ma też działanie przeciwzapalne oraz przeciwskurczowe.

 

Koszt:

Iniekcja dostawowa (Diprophos) – 150 zł

Iniekcja dostawowa pod kontrolą USG (Diprophos) – 180 zł

 

  1. Iniekcja dostawowa pod kontrolą USG (MD Tissue)

Data włączenia usługi do oferty CMP – 2022-05-17
Placówki CMP, w których usługa jest wykonywana – Oddziały CMP w Piasecznie
Opis usługi:

MD-Tissue jest wyrobem medycznym stosowanym w celu ułatwienia poruszania się
i odzyskaniu zdolności ruchowej. Stosowany jest przy zwyrodnieniach stawów, wszelkich uszkodzeń spowodowanych przez procesy starzenia, wady postawy, współistniejące choroby przewlekłe, uderzenia i urazy. Do jego głównych oddziaływań należy uśmierzanie miejscowego bólu podczas poruszania się oraz działania smarujące. Głównym jego składnikiem jest kolagen.

Iniekcja dostawowa (MD Tissue) – 190 zł

Iniekcja dostawowa pod kontrolą USG (MD Tissue) – 230 zł