Iniekcje dostawowe z kwasem hialuronowym

Iniekcje dostawowe z kwasem hialuronowym zwane potocznie zastrzykami dostawowymi to skuteczna metoda leczenia stanów zapalnych, zwyrodnień stawów, a także uzupełniania niedoborów płynu stawowego w torebce stawowej.

W ciele człowieka znajduje się wiele stawów, które z wiekiem niestety działają coraz gorzej. Najwięcej problemów jednak sprawiają nam stawy kolanowe i biodrowe. To tam najczęściej pojawiają się bolesne zwyrodnienia, powodujące problem z poruszaniem się. Skuteczną metodą walki z bólem w chorobach stawów są iniekcje dostawowe. Metoda ta polega na wstrzykiwaniu odpowiednich środków farmakologicznych bezpośrednio do stawu, z którym mamy problem. Podanie leku bezpośrednio w okolice bólu pozwala działać substancji aktywnej dokładnie tam, gdzie jest to nam najbardziej potrzebne.

Iniekcja kwasem hialuronowym to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia problemów stawów po skręceniach, kontuzjach czy powstałych na skutek choroby, np. reumatoidalnego zapalenia stawów.

  • SYNSONS Xtra™- to zastrzyk dostawowy z kwasu hialuronowego o wysokiej koncentracji 2,2%. W objętości 2ml znajdują się 44mg czystego kwasu hialuronowego. Preparat przeznaczony jest do jedno, dwu lub trzykrotnego podawania do stawu kolanowego w odstępach tygodniowych. O konieczność zastosowania kolejnego zastrzyku decyduje lekarz na podstawie efektów klinicznych uzyskanych po poprzednim podaniu.

SYNSONS Xtra™ stosowany jest ponadto do jednokrotnego podania do stawów biodrowegobarkowego lub skokowego.

  • SYNSONS+ Mini™ to zastrzyk dostawowy z kwasu hialuronowego o koncentracji 1,6%. W objętości 1ml znajduje się 16mg czystego kwasu hialuronowego. Preparat przeznaczony jest do jednokrotnego podania do stawów dłoni i stopyłokcianadgarstka oraz stawu skroniowo-żuchwowego.
  • SOLO 120™ to zastrzyk dostawowy o najwyższej z dostępnych na rynku zawartości kwasu hialuronowego (koncentracja 2,5%). W strzykawce znajduje się 4.8ml żelu zawierającego 120mg czystego kwasu hialuronowego. Jest to o ponad 36% aktywnego składnika więcej niż w kolejnym pod względem zawartości HA produkcie dostępnym w Polsce.

Siła działania preparatu, szybkość ustąpienia bólu oraz długość utrzymywania się pozytywnych skutków zastrzyku zależą od ilości zawartego w nim kwasu hialuronowego.

SOLO 120™ przeznaczony jest do jednokrotnego podawania do stawu kolanowego we wszystkich stadiach choroby zwyrodnieniowej.