Usunięcie polipów z jam nosa metodą chirurgii radiofalowej

Post image

Polipy nosa są przerostami jego błony śluzowej, które powstają na skutek odczynu zapalnego. Polipy rozwijają się najczęściej u osób cierpiących na alergię, przewlekły katar, nawracające stany zapalne oraz u osób palących papierosy. Polipy powodują nieżyt nosa, problemy w oddychaniu, częstą zachorowalność na zapalenie zatok, oskrzeli, ucha środkowego jak również skutkuje zmianą głosu i chrypką.

Informacje o zabiegu

Usunięcie polipów z nosa z wykorzystaniem fal radiowych jest zabiegiem mało inwazyjnym, nie wymaga specjalnego przygotowania, zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa 40 minut. Zabieg jest poprzedzony koniecznością odbycia wizyty kwalifikacyjnej. Wycięcie zmian podczas zabiegu związane jest z koniecznością wykonywania badania histopatologicznego. Po zakończonym zabiegu pacjent pozostaje na terenie placówki 30 minut. Zwykle wskazane są u pacjenta dwie wizyty kontrolne.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są zaburzenia rytmu serca, migotanie przedsionków, wszczepiony rozrusznik, aktualna choroba nowotworowa w okolicach operowanych.