Genodieta

Genodieta – zdrowie zapisane w genach!


Genodieta – co to takiego?

Genodieta to program dietetyczny dostosowany do indywidualnych potrzeb organizmu Pacjenta. To sposób odżywiania dostosowany do genetyki organizmu, szyte na miarę zalecenia żywieniowe, które mają wpływ na kondycję oraz zdrowie Pacjenta. Genodieta jest dopasowywana indywidualnie. Jadłospis diety ustalany jest na podstawie testów DNA. Każdy z nas różni się od innych, posiada swoje indywidualne cechy. Organizm każdego z nas reaguje inaczej na dostarczane do organizmu pożywienie. Odpowiednio dobrana dieta dostarcza nam substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Wybór sposobu odżywiania powinien być zatem dopasowany do naszych osobistych potrzeb, nie powinien być przypadkowy.

Na czym polega badanie?

Genodiet to narzędzie pozwalające stworzyć dietetykowi indywidualny plan żywieniowy na podstawie informacji zapisanych w naszym kodzie genetycznym, a także dzięki analizie wzajemnego wpływu genów na siebie. Kod ten oraz relacje genów są unikalne dla każdego człowieka.

Wyróżniamy trzy moduły – każdy z nich identyfikuje różne warianty genetyczne:

  • GenoDiet Slim – identyfikacja typu metabolicznego. Dostarcza nam informacji na temat ilości tłuszczów, węglowodanów oraz innych składników odżywczych, które sprzyjają osiągnięciu prawidłowej masy ciała oraz utrzymania jej w dłuższym okresie czasu.
  • GenoDiet Health – identyfikacja wariantów genetycznych ważnych procesów metabolicznych. Dostarcza nam informacji o ważnych procesach metabolicznych organizmów np. cholesterol, kwas foliowy, homocysteinę, witaminę D, proces detoksylacji, które pozwalają prawidłowo w diecie skomponować posiłki, korzystnie wpływa na podniesienie poziomu odporności organizmu, skutecznie zapobiegając chorobom.
  • GenoDiet Sensor – identyfikacja wariantów genów odpowiedzialnych za nadwrażliwość lub nietolerancję pokarmową o podłożu genetycznym. Dieta ta pozwala rozpoznać nietolerancję pokarmową, dzięki czemu możemy uniknąć wielu chorób lub diagnozować te obecne. GenDiet Sensor pozwala na identyfikację występujących najczęściej nietolerancji np. na gluten, laktozę, sól i kofeinę, które mogą powodować problemy w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

W ramach proponowanego pakietu, każdy z pacjentów zainteresowanych Genodietą otrzymuje w pakiecie:

  • badanie polegające na pobraniu materiału do badania z wewnętrznej części policzka Na wynik badania czeka się do 45 dni ( 5-7 tygodni)
  • godzinną konsultację dietetyczną
  • 7- dniową dietę

Centrum Medyczne CMP współpracuje z DF Medica Polska – wyłącznym dystrybutorem Genodiet w Polsce. Firma zajmuje się badaniami oraz działalnością w sektorze zdrowia i wellness. DF Medica Polska zatrudnia zespół naukowców, lekarzy i odkrywców. Prowadzi badania, których celem jest tworzenie rozwiązań służących leczeniu. DF Medica Polska posiada laboratorium badawcze biologii molekularnej, certyfikowane wg. najwyższych standardów UE.

Wszystkich zainteresowanych Pacjentów zapraszamy do zapisu 22 737 50 50