Skip to main content
A- A A+

Konsultacja lekarska

Na sześć tygodni przed planowanym wyjazdem należy odwiedzić specjalistę, który odpowie na nurtujące pytania oraz zastosuje niezbędne środki ostrożności. Pacjenci Centrum Medycznego CMP mogą liczyć na dobranie odpowiednich szczepień do charakterystyki i rodzaju chorób, występujących w danej strefie klimatycznej. Z usług lekarza powinny skorzystać osoby, wybierające się do krajów Afryki, Azji oraz Ameryki Południowej i Środkowej. Na rozwój tropikalnych chorób narażeni są także turyści, wybierający się do Egiptu, Turcji oraz Tunezji. Stosowane środki zapobiegawcze zazwyczaj mają na celu uodpornienie konkretnego organizmu na ekspozycję patogenów malarii, febry oraz żółtaczki typu A. Osoby, wybierające się do krajów egzotycznych powinny także zadbać o właściwe wyposażenie swojej apteczki podróżnej.

Zakres usług:

Według zaleceń Centers of Disease Control and Prevntion chemioprofilaktyka przecimalaryczna obejmuje stosowanie następujących leków:

  • atovaquone/proquanil,
  • doksycyklinum,
  • meflochina,
  • z chlorkoniowatych.

Leki należy przyjmować zarówno przed wyjazdem, jak i po powrocie do kraju.

Rodzaje chorób

W krajach tropikalnych największy problem stanowią nie tylko szkodliwe patogeny, ale i złe warunki sanitarne. Choroby tropikalne zazwyczaj przenoszone są przez owady, kleszcze oraz muszki. Zalicza się je do schorzeń wektorowych. Złe warunki sanitarne sprzyjają rozwojowi chorób zakaźnych. Przenoszone one są za pośrednictwem zanieczyszczonej żywności oraz wody pitnej. Turyści, udający się do Turcji oraz Tunezji narażeni się na rozwój wścieklizny, malarii oraz WZW typu A. Osoby, planujące wakacje w Australii powinny zaszczepić się przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu. W Chile oraz Tajlandii odnotowywane są częste przypadki cholery.

Przygotowanie do badania

Prosimy o przybycie 15 minut przed wizytą w celu rejestracji na recepcji.

Możesz ominąć recepcję i samodzielnie potwierdzić swoje przybycie na wizytę
(jeśli wizyta została wcześniej opłacona lub odbywa się w ramach abonamentu).
W aplikacji Portal Pacjenta potwierdź przyjazd a otrzymasz numer gabinetu oraz numer wizyty.
Skieruj się do podanego gabinetu nie oczekując w rejestracji.

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie się do badania.

Umów się na wizytę:

Portal Pacjenta

Centrum Rezerwacji Wizyt

Zadzwoń lub napisz w celu umówienia wizyty u specjalisty

+22 737 50 50

rezerwacja.wizyt@cmp.med.pl

Umów wizytę bezpośrednio w placówce

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach