Historia

Historia i misja

Misją Centrum Medycznego CMP jest świadczenie usług medycznych dla pacjentów indywidualnych i instytucjonalnych na najwyższym poziomie, w sposób przyjazny i rzetelny, w poszanowaniu praw pacjenta. Naszą misję realizujemy poprzez ciągły rozwój kompetencji, rozbudowę sieci przychodni, współpracę między prywatnym i publicznym sektorem opieki zdrowotnej, jak również poprzez upowszechnianie profilaktyki prozdrowotnej.

Centrum Medyczne CMP to polska rodzinna firma. Od początku istnienia Prezesem spółki jest Paweł Walicki. Centrum powstało na bazie zespołu prywatnych gabinetów, w którym przyjmowali lekarze z rodziny Walickich i spokrewnieni oraz zaprzyjaźnieni z rodziną. Specjalności było zaledwie kilka, każdy z lekarzy przyjmował osobno, w pierwszej siedzibie przychodni – budynku MZK.

W 2003 roku spółka otrzymała wpis do KRS i przybrała nazwę Centrum Medyczne Puławska Sp. z o.o., rozpoczął się proces adaptacji siedziby na przychodnię, świadczącą usługi głównie klientom instytucjonalnym.

W 2008 roku powstał pomysł rozszerzenia przychodni o nową placówkę. Zarząd podjął decyzję o zakupie przychodni COR-MED w Warszwie, mieszczącej się przy ul. Chmielnej 14, tak powstała placówka CMP Chmielna.

Już w 3 miesiące później tj. we wrześniu 2008 rozpoczeły się prace nad naszym trzecim oddziałem CMP Białołęka.

Nowe oddziały spowodowały konieczność wykreowania marki – zamiast Centrum Medycznego Puławska pojawiała sie nazwa Centrum Medyczne CMP. Za tą zmianą poszła również zmiana domeny internetowej – z www.cmpulawska.com.pl na www.cmp.med.pl oraz zmiana logotypu.

W tym okresie placówka zmieniła się z małej przychodni świadczącej usługi głównie klientom instytucjonalnym (medycyna pracy), na największą w gminie Piaseczno przychodnię, oferującą kompleksowe usługi medyczne.

W 2009 roku pacjenci otrzymali do dyspozycji kolejny oddział CMP Ochota. A w 2011 roku od podstaw powstała najmłodsza placówka CMP Ursynów, w październiku 2011 odbyło się oficjalne otwarcie przychodni, w której na powierzchni 220 m2 urządzono 7 nowocześnie  wyposażonych gabinetów lekarskich, gabinet zabiegowy oraz punkt pobrań dla dorosłych i dzieci.

W kwietniu 2012 roku, z okazji 10-lecia powstania firmy, przychodnia CMP Piaseczno przeniosła się do nowej siedziby przy ul. Puławskiej 49. Placówka zajmuje trzy piętra budynku, a  łączna powierzchnia przychodni wynosi 1500 m2.

W styczniu 2013 roku pacjenci otrzymali możliwość korzystania z kolejnej placówki Centrum Medycznego CMP – CMP Wola. Przychodnia dysponuje 4 nowocześnie wyposażonymi gabinetami lekarskimi oraz gabinetem zabiegowym, a także punkt pobrań dla dorosłych i dzieci.

Zaledwie po dwóch miesiącach od powstania CMP Wola, zarząd Centrum Medycznego CMP zakupił kolejną placówkę Mariańska Sp. z o.o..
Nowa przychodnia CMP Mariańska mieści się w ścisłym centrum Warszawy przy ul. Mariańskiej 1 (róg Świętokrzyskiej koło ronda ONZ) i ma ponad 400 m2 powierzchni.

W październiku 2015 roku został otwarty kolejny oddział, Centrum Medyczne CMP Piaseczno – Pawia o powierzchni 240 m2 wyposażonej w cztery gabinety specjalistyczne, dwa gabinety zabiegowe oraz punkt pobrań dla dzieci i dorosłych, a także osobne wejście dla dzieci zdrowych.

Obecnie Centrum Medyczne CMP to wieloprofilowa sieć przychodni. Współpracuje z nami ponad 300 lekarzy specjalistów. Świadczymy usługi z zakresu alergologii, chirurgii, dermatologii, diabetologii, dietetyki, endokrynologii, fizykoterapii, gastroenterologii, ginekologii, interny, kardiologii, laryngologii, logopedii, medycyny pracy, neurologii, okulistyki, pediatrii, psychologii i psychiatrii, rehabilitacji, reumatologii, stomatologii, urologii i innych. Na pacjentów czeka 8 przychodni własnych w Warszawie i Piasecznie oraz blisko 200 przychodni podwykonawczych w całej Polsce.