Skip to main content
A- A A+

Alergolog Warszawa Wola

Poradnia alergologiczna Warszawa Wola to miejsce, gdzie mogą zgłosić się osoby ze schorzeniami o podłożu alergicznym. Alergologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem chorób wywołanych przez alergeny.

Alergolog Warszawa Wola przyjmuje nie tylko dorosłe osoby, ale także i dzieci. Im wcześniej wykryta alergia, tym lepiej dla pacjenta, ponieważ odpowiednio wcześnie wdrożone leczenie może pomóc złagodzić objawy i znacząco poprawić komfort życia.

Alergia to nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego na napotkany alergen. Organizm chorej osoby uznaje antygen za zagrożenie i w odpowiedzi uruchamia mechanizmy obronne, które mają pomóc zwalczyć alergen. Wyróżnia się kilka rodzajów alergii – wziewne, pokarmowe, kontaktowe oraz na leki, dlatego do dokładnej diagnostyki i przeprowadzenia leczenia, niezbędna jest także konsultacja ze specjalistami z innych dziedzin medycyny np. dermatologiem lub dietetykiem. Poradnia alergologiczna Warszawa Wola współpracuje z lekarzami, którzy pracują w ramach przychodni CMP, dzięki czemu można łatwo i szybko podjąć leczenie.

Poradnia alergologiczna Warszawa Wola – zakres usług

Alergolog Warszawa Wola to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń alergicznych. Poradnia alergologiczna Warszawa Wola realizuje również takie usługi jak:

 • przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, w celu ustalenia charakteru choroby, ustalenia objawów i przyczyn ich występowania oraz rodzaju zmian,
 • zlecanie szczegółowych badań laboratoryjnych, testów skórnych, testów prowokacyjnych i prób eliminacyjnych.

Poradnia alergologiczna Warszawa Wola współpracuje ze specjalistami z innych dziedzin medycyny w celu przeprowadzenia kompleksowego leczenia pacjenta. Poradnia alergologiczna Warszawa Wola zajmuje się leczeniem m.in. takich chorób jak:

 • alergiczny nieżyt nosa,
 • pokrzywka alergiczna,
 • astma alergiczna,
 • alergiczne zapalenie spojówek,
 • alergie pokarmowe,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • dermografizm,
 • angina alergiczna.

Poradnia alergologiczna Warszawa Wola – jak wygląda wizyta?

Najważniejszy podczas wizyty u tego specjalisty jest wywiad z pacjentem. Alergolog Warszawa Wola przeprowadza z chorym rozmowę, która pozwala na zebranie informacji, które są niezbędne do tego, żeby ustalić źródło problemu, przyczyny jego występowania oraz czynniki zakłócające prawidłową reakcję organizmu na alergen.

Aby zebrać wszystkie potrzebne informacje, alergolog Warszawa Wola zapyta o to:

 • czy wśród członków najbliższej rodziny jest ktoś, kto cierpi na alergie,
 • jak często występują reakcje alergiczne i jak się objawiają,
 • w jakich sytuacjach pojawia się reakcja alergiczna.

Jeśli chorujesz przewlekle, np. na cukrzycę, nadciśnienie czy choroby tarczycy, i przyjmujesz regularnie leki, koniecznie poinformuj o tym specjalistę. Dzięki temu alergolog Warszawa Wola przepisze środki farmakologiczne, które nie będą zakłócać działania innych medykamentów.

Po wywiadzie alergolog Warszawa Wola może przeprowadzić badanie fizykalne jamy ustnej i gardła, osłuchanie klatki piersiowej i badanie brzucha. Aby potwierdzić wstępną diagnozę, będzie konieczne wykonanie kilku specjalistycznych badań. Na zakończenie wizyty poradnia alergologiczna Warszawa Wola udzieli Ci informacji na temat tego, jak złagodzić objawy alergii i jakie zmiany wprowadzić do stylu życia.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach