Skip to main content
A- A A+

Pediatra Warszawa Wilanów

Poradnia pediatryczna Warszawa Wilanów to miejsce, gdzie przeprowadza się leczenie dzieci i młodzieży do 18. roku życia.   Pediatra Warszawa Wilanów to zazwyczaj pierwsza osoba, z którą rodzice mają kontakt po urodzeniu się dziecka, dlatego musi mieć szeroką wiedzę z zakresu wielu dziedzin medycyny takich jak choroby wewnętrzne, choroby zakaźne, onkologia, dermatologia, alergologia, kardiologa, neurologia czy psychiatria.   Pediatra Warszawa Wilanów to osoba, która wyróżnia się wysokim poziomem empatii wobec pacjentów, niezależnie od ich wieku. Specjalista od chorób dzieci i młodzieży ma wysokie kompetencje społeczne, które są niezwykle pomocne w nawiązywaniu kontaktu z rodzicami i ich pociechami, ułatwiają komunikację, przeprowadzanie wywiadów lekarskich oraz przekazywanie informacji o stanie zdrowia pacjentów. To niezwykle ważne cechy, dzięki którym badanie dzieci jest o wiele prostsze i przyjemniejsze.

Pediatra Warszawa Wilanów – zadania i obowiązki

Pediatra Warszawa Wilanów ma szeroką wiedzę medyczną, która jest mu niezbędna do prawidłowego oceniania stanu zdrowia i przeprowadzania diagnozy chorób dzieci i młodzieży. Poradnia pediatryczna Warszawa Wilanów przyjmuje dzieci od urodzenia do ukończenia 18. roku życia. To miejsce, w którym rodzice mogą znaleźć odpowiedzi na pytania o prawidłowy rozwój psychoruchowy pociech, odpowiednią pielęgnację i zabiegi okołopielęgnacyjne, karmienie piersią, szczepienia oraz profilaktykę zdrowia.   Pediatra Warszawa Wilanów zajmuje się m.in.:

 • oceną rozwoju psychicznego, fizycznego oraz ruchowego dzieci, w celu wczesnego wykrycia czynników zakłócających prawidłowy przebieg rozwoju,
 • realizacją profilaktyki zdrowotnej, czyli zlecaniem niezbędnych badań krwi, moczu i kału, a także szczepień ochronnych oraz analizą wyników badań i podejmowaniem dalszych kroków medycznych,
 • diagnozą chorób i schorzeń dziecięcych, które mogą mieć poważny wpływ na rozwój dzieci oraz ich leczeniem lub kierowaniem do specjalisty w celu dalszej diagnostyki,
 • udzielaniem rodzicom i opiekunom dzieci informacji na temat prawidłowej pielęgnacji pociech i podejmowania pierwszych kroków w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów chorobowych.

Poradnia pediatryczna Warszawa Wilanów jest także w stałym kontakcie z rodzicami dzieci w celu zapobiegania przypadkom zaniechania opieki nad małoletnimi.

Poradnia pediatryczna Warszawa Wilanów – kiedy na wizytę?

Pediatra Warszawa Wilanów to pierwszy lekarz, do którego rodzice zgłaszają się po porodzie. Jednak profilaktyka i ocena zdrowia to nie jedyna zadania tego specjalisty. Poradnia pediatryczna Warszawa Wilanów zajmuje się także diagnozą i leczeniem m.in:

 • infekcji górnych dróg oddechowych, w tym zapalenia płuc i oskrzeli,
 • chorób zakaźnych, czyli zapaleń uszu, gardła, błony śluzowej nosa i zatok,
 • chorób wywołanych przez pasożyty, w tym np. boreliozy,
 • chorób dłoni, stóp i jamy ustnej,
 • astmy i alergii (w kontakcie z alergologiem),
 • biegunki i zaparć,
 • otyłości i cukrzycy, korzystając z pomocy dietetyka i gastrologa,
 • chorób skórnych, w tym świerzbu, AZS, ŁZS (przy wsparciu dermatologa).

Należy pamiętać o tym, że pediatra Warszawa Wilanów to odpowiednia osoba do oceny zdrowia dzieci i młodzieży. Specjalista zna historie chorób pacjenta, dlatego tylko on, w oparciu o te informacje oraz własne doświadczenia i zdobytą wiedzę, może wydać diagnozę i podjąć leczenie.   Poradnia pediatryczna Warszawa Wilanów stale współpracuje z lekarzami z innych dziedzin. W przypadku, gdy pediatra Warszawa Wilanów ma niewystarczające kompetencje lub istnieje potrzeba dogłębnej analizy przypadku, lekarz skieruje dziecko do innego specjalisty, który postawi właściwą diagnozę.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach