Skip to main content
A- A A+

Neurochirurg Warszawa Wilanów

Poradnia neurochirurgiczna Warszawa Wilanów powstała w odpowiedzi na potrzeby pacjentów, którzy zmagają się z problemem zaburzeń w zakresie ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Neurochirurgia to połączenie dwóch dziedzin medycyny – neurologii i chirurgii. Jako osobna nauka zajmuje się operacyjnym leczeniem urazów i chorób układu nerwowego. Ze względu na specyfikację zawodu, neurochirurg Warszawa Wilanów musi wyróżniać się dużą dozą cierpliwości, umiejętnością szybkiego skupiania się oraz nadzwyczajną precyzją ruchów.

Poradnia neurochirurgiczna Warszawa Wilanów współdziała z innymi poradniami, które są częścią przychodni CMP. Specjalista musi stale współpracować z lekarzami z innych dziedzin medycyny, np. neurologiem, fizjoterapeutą i ortopedą, dlatego, że chorobom układu nerwowego często towarzyszą dolegliwości innych układów i narządów. Tylko dzięki kompleksowemu podejściu do klienta leczenie może zakończyć się sukcesem.

Jakie usługi świadczy poradnia neurochirurgiczna Warszawa Wilanów?

W miejscu, takim jak poradnia neurochirurgiczna Warszawa Wilanów codziennie znajdują pomoc m.in. pacjenci:

  • po poważnych wypadkach komunikacyjnych, podczas których doszło do uszkodzenia nerwów obwodowych, urazów czaszkowo-mózgowych, złamania kości czaszki lub krwawień śródczaszkowych,
  • z bólami kręgosłupa, barkowo-ramiennym, lędźwiowym i głowy czy rwą kulszową.

Neurochirurg Warszawa Wilanów zajmuje się diagnozą oraz leczeniem m.in.:

  • choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa,
  • dyskopatii szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego odcinka kręgosłupa,
  • chorób przeciążeniowych i złamań kompresyjnych kręgosłupa,
  • rwy kulszowej i udowej,
  • zespołów bólowych kręgosłupa,
  • nowotworów mózgu, rdzenia kręgowego i kręgosłupa,
  • choroby Parkinsona i nerwów obwodowych,
  • wodogłowia.

Neurochirurg Warszawa Wilanów najczęściej leczy pacjentów, którzy trafiają do niego przez skierowanie od innego specjalisty, który wyczerpał możliwości leczenia, a wdrożone środki farmakologiczne i fizjoterapia nie przyniosły oczekiwanych skutków. Do poradni neurochirurgicznej powinny zgłosić się także osoby z ograniczonym zakresem ruchu, czyli niedowładem i porażeniem kończyny lub jej części.

Poradnia neurochirurgiczna Warszawa Wilanów przypomina, że tylko odpowiednio szybka reakcja, diagnoza i leczenie mogą uchronić pacjenta przed negatywnymi skutkami chorób układu nerwowego. Nieleczony ból kręgosłupa może prowadzić do powiększania zmian zwyrodnieniowych, pękania krążków międzykręgowych, a także powstawania zwężeń w kanale kręgowym.

Neurochirurg Warszawa Wilanów – jak wygląda wizyta?

Na początku wizyty neurochirurg Warszawa Wilanów przeprowadza wywiad z pacjentem w celu ustalenia jego historii chorobowej. Jeśli zgłosił się on z kompletem badań, specjalista przeanalizuje je i na podstawie tych informacji oraz wyników podejmuje decyzję o dalszym leczeniu, w tym możliwości i sposobie operacji.

Neurochirurg Warszawa Wilanów może zlecić wykonanie tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, USG lub rentgena. Tylko dzięki dokładnym badaniom można ustalić rodzaj patologicznych zmian w obrębie układu nerwowego i wybrać odpowiedni sposób leczenia.

Poradnia neurochirurgiczna Warszawa Wilanów to miejsce, w którym z pomocy mogą skorzystać osoby posiadające abonament medyczny, ubezpieczenie w prywatnym towarzystwie lub prywatnie.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach