Skip to main content
A- A A+

Kardiolog dziecięcy Warszawa Wilanów

Kardiologia to dziedzina zajmująca się schorzeniami serca i układu krążenia. Z reguły kojarzy się z nadciśnieniem, zawałami, miażdżycą i innymi chorobami utożsamianymi raczej z zaawansowanym wiekiem. Choroby układu sercowo-naczyniowego nie zawsze dotyczą jednak dorosłych. Poradnia kardiologiczna dla dzieci Warszawa Wilanów specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń, które dopadają najmłodszych pacjentów. Kardiolog dziecięcy Warszawa Wilanów koncentruje się przede wszystkim wrodzonych wadach serca i nieprawidłowościach w pracy tego organu, jednak zapewnia również pomoc w chorobach nabytych, które mogą się ujawnić po niektórych infekcjach i chorobach zakaźnych.

Poradnia kardiologiczna dla dzieci Warszawa Wilanów – kiedy się zgłosić?

Poradnia kardiologiczna dla dzieci Warszawa Wilanów jest miejscem, w którym można uzyskać pomoc w zakresie diagnostyki i leczenia rozmaitych wad wrodzonych serca u dzieci, a także nabytych schorzeń. Przesłanki do wizyty mogą się uwidocznić już w okresie niemowlęcym, ale zdarza się, że choroba nie daje objawów przez dłuższy czas. Kardiolog dziecięcy Warszawa Wilanów jest właściwym specjalistą, jeśli dziecko:

  • nienaturalnie szybko się męczy, ma zadyszkę po zabawie czy podczas wykonywania codziennych czynności – u niemowląt można zaobserwować np. nienaturalnie wydłużony czas snu, szczególnie po czynnościach pielęgnacyjnych lub karmieniu;
  • skarży się na bóle w obrębie klatki piersiowej, szczególnie rozpierający ból żeber i pleców;
  • jest blade, a okresowo pojawia się sine zabarwienie skóry, szczególnie w połączeniu z nadmierną potliwością na całej powierzchni skóry;
  • gwałtownie chudnie bez wyraźnej przyczyny – w przypadku niemowląt objawem są zaś trudności z przybieraniem na wadze.

Pojedyncze objawy tego typu nie muszą świadczyć o chorobie serca lub układu krążenia. Jeśli jednak nawracają lub utrzymują się dłużej niż przez kilkanaście kolejnych dni, kardiolog dziecięcy Warszawa Wilanów może być niezbędny. Na prywatną wizytę można zgłosić się bez skierowania.

Kardiolog dziecięcy Warszawa Wilanów – jak wygląda wizyta?

Poradnia kardiologiczna dla dzieci Warszawa Wilanów jest miejscem przyjaznym dla małych pacjentów i ich rodziców. Kardiolog dziecięcy Warszawa Wilanów dba nie tylko o rzetelność każdego badania, ale również o pełną ciepła i spokoju atmosferę. W przypadku najmłodszych pacjentów przeprowadzany jest wywiad dotyczący odczuwanych dolegliwości i zaobserwowanych przez rodzica niepokojących objawów. Kardiolog dziecięcy Warszawa Wilanów może również spytać o przypadki chorób i wad w serca w rodzinie, przyjmowane leki, choroby przewlekłe oraz ostatnio przebyte infekcje i choroby zakaźne. Następnie lekarz przeprowadzi badanie przedmiotowe oraz pomiar ciśnienia, EKG i echo serca. To procedury całkowicie bezbolesne, dlatego nie ma powodów do obaw i stresu.

Poradnia kardiologiczna dla dzieci Warszawa Wilanów – oferta

Poradnia kardiologiczna dla dzieci Warszawa Wilanów działająca w ramach przychodni sieci CMP jest czynna od poniedziałku do soboty. Oferuje konsultacje w ramach abonamentów, a także prywatnie. Rejestracja odbywa się telefonicznie i online, przez Portal Pacjenta.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach