Skip to main content
A- A A+

Endokrynolog Warszawa Wilanów

Endokrynologia to specjalizacja zajmująca się zaburzeniami pracy układu dokrewnego. Reprezentujący ją lekarze kojarzą się przede wszystkim z problemami hormonalnymi. Nie jest to błędne skojarzenie, ponieważ gruczoły odpowiedzialne za ich wytwarzanie są jednymi z głównych obszarów zainteresowania tej dziedziny medycyny. Endokrynolog Warszawa Wilanów pomaga rozpoznawać rozmaite zaburzenia hormonalne i oferuje profesjonalną pomoc w ich leczeniu.

Czym zajmuje się endokrynolog Warszawa Wilanów?

Nieprawidłowości w pracy gruczołów i zaburzenia hormonalne mogą dawać szereg różnorodnych objawów, które na pierwszy rzut oka trudno powiązać właśnie z nimi. Dlatego poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów oferuje przede wszystkim dokładną diagnostykę, a następnie kompleksowe leczenie dobierane w zależności od indywidualnej sytuacji pacjenta. Na wizytę często kieruje lekarz pierwszego kontaktu, choć endokrynolog Warszawa Wilanów przyjmuje prywatnie – bez skierowania.

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów jest miejscem, w którym diagnozuje się i leczy schorzenia związane z:

 • tarczycą,
 • przytarczycami,
 • nadnerczami,
 • trzustką,
 • przysadką mózgową,
 • jądrami,
 • jajnikami.

Endokrynolog Warszawa Wilanów zajmuje się ponadto problemami łożyska u kobiet w ciąży oraz zespołami androgennymi.

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów – kiedy udać się na wizytę?

Po czym poznać, że poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów jest właściwym miejscem na konsultację? Schorzenia i objawy związane z zaburzeniami hormonalnymi mogą być różne. Dlatego tak ważny jest wstępny wywiad i badanie dokonane przez lekarza pierwszego kontaktu. Endokrynolog Warszawa Wilanów najczęściej przyjmuje pacjentów z:

 • nietypowymi zmianami skórnymi (np. trądzikiem u osób, które wcześniej go nie miały, nadmiernym przetłuszczaniem się lub przesuszeniem skóry);
 • nagłymi i trudnymi do wyjaśnienia wahaniami wagi;
 • nieregularnymi cyklami u kobiet lub też zanikiem miesiączki;
 • nadmiernym owłosieniem u kobiet;
 • problemami z nastrojem i nadmiernym zmęczeniem.

Ważnym elementem każdej wizyty jest wywiad – endokrynolog Warszawa Wilanów musi dokładnie poznać objawy i odczucia pacjenta, zanim postawi hipotezę co do diagnozy. Następnie kieruje go na badania – najczęściej są to analizy laboratoryjne (przede wszystkim krwi i moczu). Zdarza się również, że pacjent jest skierowany na badanie USG. Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów ma dostęp zarówno do laboratorium diagnostycznego, jak i sprzętu do badań obrazowych, dlatego wszelkie procedury mogą być wykonane na miejscu.

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów – oferta

Poradnia endokrynologiczna Warszawa Wilanów to część nowoczesnej przychodni należącej do sieci CMP. Nasza oferta dostępna jest dla pacjentów ubezpieczonych w prywatnych towarzystwach, ale usługi są również świadczone na zasadach komercyjnych – odpłatnie – w tym na rzecz osób opłacających  abonament CMP. Endokrynolog Warszawa Wilanów jest dostępny przez Portal Pacjenta. Rejestracja na wizyty jest również możliwa telefonicznie.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach