Medycyna pracy Piaseczno

Medycyna pracy jest dziedziną wielodyscyplinarną, której przedmiotem zainteresowania jest zdolność pacjenta do wykonywania konkretnego zawodu lub pracy w określonych warunkach. Lekarz ocenia potencjalnego pracownika w sposób kompleksowy, z uwzględnieniem czynników szkodliwych występujących na stanowisku pracy oraz ich wpływu na ludzki organizm. Istotne są też predyspozycje, takie jak np. dobry wzrok, słuch czy sprawność psychiczna.

Poradnia medycyny pracy Piaseczno jest niezbędnym etapem na drodze do zatrudnienia. Obowiązkiem pracodawcy według przepisów jest skierowanie przyszłego pracownika na badania lekarskie przeprowadzone przez uprawnionego do tego lekarza. Medycyna pracy Piaseczno obejmuje też uczniów i studentów, którzy przystępują do praktyk zawodowych.

Medycyna pracy Piaseczno – jakie zadania wykonuje lekarz specjalista?

Specjalista z zakresu medycyny pracy ma szeroki zakres zadań związanych z relacją pomiędzy zdrowiem pracownika a wykonywanymi obowiązkami zawodowymi. Medycyna pracy Piaseczno jest obecna na różnych etapach. Lekarz specjalista z tej dziedziny wykonuje szereg obowiązków, do których zaliczają się między innymi przeprowadzanie badań:
  • wstępnych i okresowych,
  • kontrolnych w przypadku osób pracujących w szczególnie niebezpiecznym środowisku,
  • pracowników starających się o pozwolenie na broń,
  • pracowników starających się o książeczkę sanepidowską,
  • kandydatów na kierowców,
  • uczniów i studentów podejmujących praktykę zawodową,
  • pod kątem wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

Poradnia medycyny pracy Piaseczno współpracuje też z wieloma instytucjami zewnętrznymi, pracodawcami, ZUS-em, Państwową Inspekcją Pracy, Inspekcją Sanitarną w zakresie tworzenia bezpiecznych warunków pracy czy dochodzenia odszkodowań po wypadkach przy pracy i w przypadku chorób zawodowych.

Poradnia medycyny pracy Piaseczno – jak wygląda wizyta u lekarza?

Podstawą wizyty u lekarza medycyny pracy jest skierowanie wystawione przez pracodawcę. Powinno ono zawierać opis stanowiska pracy oraz czynników szkodliwych, z jakimi zetknie się na nim pracownik. Następnie lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem oraz kieruje na badania, których zakres i rodzaj są uzależnione od planowanego zatrudnienia. Stałą częścią badań jest też kierowanie na konsultacje do lekarzy specjalistów, takich jak laryngolog, okulista czy psycholog. Poradnia medycyny pracy Piaseczno współpracuje z zewnętrznymi laboratoriami, w których wykonywane są potrzebne badania krwi czy moczu. Medycyna pracy Piaseczno korzysta też z oferty innych poradni w naszym centrum, dzięki czemu ewentualne konsultacje mogą być realizowane jeszcze tego samego dnia.

Poradnia medycyny pracy Piaseczno – jak zamówić wizytę?

Dla osób, które starają się o zatrudnienie, miały wypadek przy pracy lub chorują na chorobę zawodową, poradnia medycyny pracy Piaseczno jest miejscem, w którym można otrzymać profesjonalną pomoc. Wizytę u lekarza można zamówić telefonicznie lub osobiście. Można to również zrobić bez wychodzenia z domu, korzystając z rejestracji internetowej.


Adres Przychodni CMP Piaseczno

ul. Puławska 49
05-500 Piaseczno

Godziny przyjęć Przychodni CMP Piaseczno

Pn.-pt.: 7.00-21.00
Sobota: 8.00-16.00

Godziny otwarcia punktu pobrań Przychodni CMP Piaseczno

Pn.-pt.: 7:00-16:00
Sobota: 8:30-11:00

Skontaktuj się z nami

Infolinia: 22 737 50 50
piaseczno@cmp.med.pl

Umów wizytę w Portalu Pacjenta