Choroby wewnętrzne Piaseczno

Lekarz chorób wewnętrznych nazywany też internistą często jest utożsamiany z lekarzem rodzinnym. W rzeczywistości te dwie specjalizacje różnią się i to znacznie. Interna obejmuje węższy zakres działań, ale w bardziej szczegółowym zakresie. Dotyczy też wyłącznie osób dorosłych. Do zadań lekarza internisty należą diagnostyka i leczenie chorób narządów wewnętrznych. Zajmuje się on również profilaktyką oraz ogólną kontrolą stanu zdrowia.

Choroby wewnętrzne Piaseczno to jedna z dziedzin, w ramach której poradę mogą uzyskać osoby odczuwające dolegliwości lub zaburzenia pracy narządów, takich jak żołądek, stawy, serce, pęcherz moczowy czy kręgosłup. Każdy z tych narządów oraz inne układy organizmu w zaawansowanych zmianach chorobowych wymagają też specjalistycznego leczenia. Dlatego poradnia chorób wewnętrznych Piaseczno współpracuje z lekarzami innych specjalności, takich jak kardiologia, urologia, neurologia czy gastrologia.

Choroby wewnętrzne Piaseczno – kiedy udać się do internisty?

Poradnia chorób wewnętrznych Piaseczno jest najczęściej odwiedzaną ze wszystkich specjalistycznych poradni w naszym centrum. Wynika to z faktu, że do internisty udaje się każdy pacjent, u którego wystąpiły objawy chorobowe o nieustalonej przyczynie, wymagające zdiagnozowania i podjęcia odpowiedniego leczenia. Do lekarza, którego specjalnością są choroby wewnętrzne Piaseczno, warto się udać, gdy wystąpią następujące objawy:
 • duszności,
 • kołatanie serca,
 • kaszel,
 • gorączka,
 • niewytłumaczalne zmiany masy ciała,
 • przewlekłe bóle głowy,
 • bóle brzucha,
 • nudności, wymioty,
 • biegunki lub zaparcia,
 • bezsenność,
 • obniżenie nastroju.

Każdy z wymienionych objawów może być zapowiedzią poważnej choroby, która wymaga specjalistycznego leczenia. Poradnia chorób wewnętrznych Piaseczno zapewnia dostęp do specjalisty, który przeprowadzi wywiad i zleci odpowiednie badania diagnostyczne. Na ich podstawie będzie możliwe postawienie diagnozy i podjęcie leczenia. W razie potrzeby lekarz internista może też skierować na konsultację do innego specjalisty.

Poradnia chorób wewnętrznych Piaseczno – kiedy jeszcze można skorzystać z pomocy?

Interna preferuje tzw. holistyczne podejście do człowieka, co oznacza, że traktuje jego organizm całościowo. Dlatego też pomoc lekarza tej specjalności jest niezastąpiona podczas zmagania się z ogólnymi problemami organizmu, jako ciała i psychiki łącznie. Choroby wewnętrzne Piaseczno to dziedzina, w ramach której wsparcie uzyskują pacjenci zmagający się m.in. z takimi problemami, jak otyłość, insulinooporność, alergie, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, niepłodność czy nowotwory.

Poradnia chorób wewnętrznych Piaseczno – zamów wizytę telefonicznie lub przez Internet

Jeśli odczuwasz trudne do sprecyzowania dolegliwości i chcesz skorzystać z porady lekarza internisty, rozważ umówienie się na wizytę do internisty. Zapisać się można telefonicznie, osobiście, podczas wizyty w naszej poradni chorób wewnętrznych w Piasecznie lub przez Internet – za pomocą portalu pacjenta. Zapewniamy dostęp do wykwalifikowanych lekarzy specjalistów w możliwie krótkich terminach. Przyjmujemy także pacjentów, którzy objęci są opieką Narodowego Funduszu Zdrowia.


Adres Przychodni CMP Piaseczno

ul. Puławska 49
05-500 Piaseczno

Godziny przyjęć Przychodni CMP Piaseczno

Pn.-pt.: 7.00-21.00
Sobota: 8.00-16.00

Godziny otwarcia punktu pobrań Przychodni CMP Piaseczno

Pn.-pt.: 7:00-16:00
Sobota: 8:30-11:00

Skontaktuj się z nami

Infolinia: 22 737 50 50
piaseczno@cmp.med.pl

Umów wizytę w Portalu Pacjenta