Anestezjolog Piaseczno

Anestezjologia większości osób kojarzy się z salą operacyjną i usypianiem pacjentów przed zabiegami chirurgicznymi. Abstrakcyjnym pojęciem jest wizyta u specjalisty z tej dziedziny w przychodni. W rzeczywistości anestezjolog Piaseczno udziela pomocy pacjentom w wielu sytuacjach, w których zmagają się oni z bólem trudnym do wyeliminowania za pomocą dostępnych środków. 

Podstawowym zadaniem anestezjologa jest okołooperacyjna opieka nad pacjentem. Dlatego lekarza tej specjalności zawsze można spotkać w szpitalach, między innymi na oddziałach intensywnej terapii. Są oni również obecni w gabinetach stomatologicznych i ambulatoriach, w których wykonuje się drobniejsze zabiegi w znieczuleniu. Poradnia anestezjologiczna Piaseczno pomaga również pacjentom w leczeniu bólów przewlekłych, pourazowych i związanych z nowotworami.

Jaką rolę w leczeniu pacjenta pełni anestezjolog Piaseczno?

Obecność anestezjologa jest niezbędna przy każdym zabiegu chirurgicznym. Lekarz ten odpowiada za to, aby podczas operacji pacjent nie odczuwał bólu, a jednocześnie dba, aby narkoza czy znieczulenie miejscowe nie miały negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego też anestezjolog Piaseczno przed planowanym zabiegiem przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Jego celem jest ustalenie ewentualnych czynników ryzyka, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze rodzaju znieczulenia. Istotne są przewlekłe choroby, uczulenia, reakcje na leki, tendencje do krwawienia itp. Poradnia anestezjologiczna Piaseczno to miejsce, w którym pacjenci są badani i kwalifikowani do zabiegu operacyjnego. Lekarz dokonuje oceny na podstawie wywiadu oraz wyników badań i historii choroby pacjenta. Po pomoc mogą też udać się osoby, które przechodzą okres bolesnej rehabilitacji lub cierpią na schorzenia związane z silnym bólem, który utrudnia im codzienne funkcjonowanie.

Jakie badania zleca poradnia anestezjologiczna Piaseczno?

Anestezjolog Piaseczno kwalifikuje pacjenta do zabiegu chirurgicznego przeprowadzanego w znieczuleniu. Jest opiekunem pacjenta odpowiedzialnym za to, aby cały proces operacyjnego leczenia przebiegł bez zakłóceń. Aby było to możliwe, niezbędne jest dysponowanie wiedzą na temat organizmu pacjenta. Stąd też anestezjolog Piaseczno zleca pomocnicze badania, takie jak:
  • morfologia krwi,
  • stężenie kreatyniny w surowicy krwi,
  • stężenie glukozy we krwi,
  • poziom elektrolitów,
  • badanie układu krzepnięcia,
  • EKG,
  • RTG klatki piersiowej.

Badania EKG i RTG są zlecane u pacjentów, którzy przekroczyli określony wiek lub też cierpią na konkretne choroby (serca lub układu oddechowego). Poradnia anestezjologiczna Piaseczno dysponuje własnym laboratorium, w którym wykonywane są zlecone badania.

Poradnia anestezjologiczna Piaseczno – kiedy udać się do lekarza?

Anestezjolog Piaseczno jest lekarzem specjalistą, którego powinien odwiedzić każdy pacjent przygotowujący się do operacji. Kwalifikacja zazwyczaj jest dokonywana na tydzień przez planowanym zabiegiem, jednak do gabinetu warto udać się wcześniej, aby mieć czas na skompletowanie dokumentacji i wykonanie badań. Po pomoc do specjalisty mogą też udać się osoby cierpiące na bóle pourazowe, pooperacyjne czy związane z chorobą nowotworową. Poradnia anestezjologiczna Piaseczno umożliwia zamawianie wizyt podczas osobistej wizyty w recepcji. Można to również zrobić telefonicznie lub przez internet, za pomocą portalu pacjenta. Przyjmujemy pacjentów zarówno komercyjnych, jaki i tych, którzy mają wykupiony pakiet CMP.


Adres Przychodni CMP Piaseczno

ul. Puławska 49
05-500 Piaseczno

Godziny przyjęć Przychodni CMP Piaseczno

Pn.-pt.: 7.00-21.00
Sobota: 8.00-16.00

Godziny otwarcia punktu pobrań Przychodni CMP Piaseczno

Pn.-pt.: 7:00-16:00
Sobota: 8:30-11:00

Skontaktuj się z nami

Infolinia: 22 737 50 50
piaseczno@cmp.med.pl

Umów wizytę w Portalu Pacjenta