Skip to main content
A- A A+

Alergolog Piaseczno Józefosław

Alergie to coraz większy problem. Przyczyny występowania coraz większej ilości uczuleń i nietolerancji nie są do końca znane, ale można ich upatrywać w zmianach stylu życia związanych z rozwojem cywilizacji. Poradnia alergologiczna Piaseczno Józefosław to miejsce, w którym można skorzystać z fachowej pomocy lekarza wyspecjalizowanego w kwestii schorzeń wywoływanych przez substancje uczulające (alergeny). Obejmuje ona kompleksową diagnostykę oraz różne metody leczenia. Alergolog Piaseczno Józefosław przyjmuje na konsultacje pacjentów każdym wieku.

Czym zajmuje się alergolog Piaseczno Józefosław?

Alergeny to substancje występujące, np. w środowisku (jak kurz) lub pożywieniu, które wywołują niepożądane reakcje immunologiczne organizmu. Efektem mogą być różne objawy – od prawie niezauważalnych do zagrażających życiu. Alergolog Piaseczno Józefosław jest lekarzem, który specjalizuje się w rozpoznawaniu oraz leczeniu wywoływanych przez nie schorzeń. Zajmuje się przede wszystkim identyfikacją przyczyn występowania niepożądanych reakcji oraz pomocą w radzeniu sobie z ich objawami. Poradnia alergologiczna Piaseczno Józefosław oferuje między innymi szeroki zakres badań pozwalających rozpoznać alergię na czynniki środowiskowe lub pokarmowe. W ramach prowadzonej diagnostyki alergolog Piaseczno Józefosław przeprowadza różnorodne testy, np. skórne i płatkowe, pozwalające sprawdzić miejscową reakcję organizmu na daną substancję. W rozpoznawaniu alergii pomagają też badania laboratoryjne, w szczególności badania krwi na obecność przeciwciał wytworzonych w odpowiedzi na określony alergen. Dzięki temu, że poradnia alergologiczna Piaseczno Józefosław stanowi część nowoczesnego centrum medycznego CMP, pacjenci mają dostęp do punktu pobrań w tym samym budynku, co ułatwia przeprowadzenie wszelkich niezbędnych analiz. Ponadto alergolog Piaseczno Józefosław po rozpoznaniu uczulenia ordynuje odpowiednie leczenie – np. farmakologiczne lub też za pomocą tzw. odczulania.

Poradnia alergologiczna Piaseczno Józefosław – kiedy się zgłosić?

Co wskazuje, że poradnia alergologiczna Piaseczno Józefosław jest odpowiednim miejscem dla danego pacjenta? To przede wszystkim zaobserwowane objawy. Alergolog Piaseczno Józefosław najczęściej przyjmuje osoby, u których pojawiły się:

  • napady kataru (wodnistego) wraz z kichaniem,
  • zaczerwienienie spojówek,
  • łzawienie oczu,
  • zmiany skórne,
  • duszności,
  • niekiedy nudności lub biegunki.

Objawy te nasilają się po kontakcie z alergenem, a więc np. po spożyciu określonych produktów. Alergolog Piaseczno Józefosław leczy też wielu pacjentów z alergiami wziewnymi, wywołanymi często przez pyłki roślin (lub też roztocza, sierść zwierząt, zarodniki grzybów pleśniowych). W takim przypadku objawy nasilają się wiosną i mogą trwać nawet do końca lata. Poradnia alergologiczna Piaseczno Józefosław zaleca zwrócić również uwagę na objawy alergii kontaktowych, pojawiające się na skórze po kontakcie z substancjami, takimi jak metale, konserwanty, barwniki, tworzywa sztuczne, zapachy, a także przyjmowane leki, które czasami mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Poradnia alergologiczna Piaseczno Józefosław – oferta

Alergolog Piaseczno Józefosław przyjmuje w nowoczesnym gabinecie przy ulicy Ogrodowej 20c. Staramy się zapewnić krótki czas oczekiwania na wizytę. Na wybrany termin można się zapisać telefonicznie lub też online, poprzez Portal Pacjenta.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach