Skip to main content
A- A A+

Alergolog Warszawa Chmielna

Alergie są coraz powszechniejsze, w związku z czym uznaje się je już za chorobę cywilizacyjną. Z tego powodu alergolog Warszawa Chmielna jest często poszukiwanym lekarzem. Jako specjalista w zakresie uczuleń i wywołujących je czynników wykorzystuje swoją wiedzę na temat działania układu odpornościowego człowieka, pomagając w rozpoznawaniu, opanowywaniu i leczeniu chorób wywołanych przez alergeny. Poradnia alergologiczna Warszawa Chmielna zapewnia możliwość uzyskania diagnozy w zakresie alergii oraz ustalenia i poprowadzenia indywidualnego planu leczenia.

Co oferuje poradnia alergologiczna Warszawa Chmielna?

Alergolog Warszawa Chmielna rozpoznaje i leczy choroby wywoływane przez alergeny, czyli substancje wywołujące niepożądane reakcje organizmu. Dość często objawy chorób alergicznych są niejednoznaczne. Tymczasem poradnia alergologiczna Warszawa Chmielna dysponuje zasobami do przeprowadzania testów, które pomagają zidentyfikować ich przyczyny. Alergolog Warszawa Chmielna pomaga pacjentowi zdobyć wiedzę na temat tego, jakie substancje są powodem jego dolegliwości i złego samopoczucia. Mogą być one spowodowane przez:

 • alergeny wziewne – czyli wdychane wraz z powietrzem (np. pyłki, kurz, roztocza),
 • alergeny pokarmowe – dostarczane wraz z żywnością (np. mleko krowie, orzechy, owoce, zboża),
 • alergeny kontaktowe – wywołujące reakcję przy kontakcie ze skórą (np. substancje zawarte w kosmetykach i chemii gospodarczej, metale, tworzywa),
 • leki – np. antybiotyki lub niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

Poradnia alergologiczna Warszawa Chmielna rozpoznaje wszystkie wymienione wyżej typy alergii między innymi poprzez:

 • testy skórne,
 • próby prowokacyjne,
 • badania krwi.

Po uzyskaniu rozpoznania alergolog Warszawa Chmielna przedstawia pacjentowi zalecenia dotyczące leczenia. Najczęściej przepisywane są leki antyhistaminowe i środki pomocnicze. Poradnia alergologiczna Warszawa Chmielna może również przeprowadzić odczulanie. Jest to procedura zalecana przede wszystkim w przypadku występowania uciążliwych i intensywnych objawów oraz niemożności unikania danego alergenu.

Poradnia alergologiczna Warszawa Centrum – kiedy się zgłosić?

Poradnia alergologiczna Warszawa Centrum przyjmuje wszystkich pacjentów ze zdiagnozowanymi chorobami alergicznymi, a także tych, którzy zauważają u siebie ich niepokojące objawy. To w szczególności:

 • katar z wodnistym wyciekiem z nosa, szczególnie wiosną,
 • kichanie (zwłaszcza seryjne),
 • swędzenie i łzawienie oczu,
 • świszczący kaszel z napadami duszności,
 • reakcje skórne – wysypki, pęcherze, pokrzywka,
 • problemy z układem pokarmowym po zjedzeniu określonych produktów.

Alergolog Warszawa Centrum z pewnością zapyta podczas pierwszej wizyty o odczuwane objawy i ich okoliczności, a także o historię chorób alergicznych w rodzinie. Poradnia alergologiczna Warszawa Centrum jest dostępna dla pacjentów ubezpieczonych ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu oraz dla pacjentów komercyjnych i abonamentowych bez konieczności przedstawienia skierowania.

Alergolog Warszawa Centrum – nasza oferta

Alergolog Warszawa Centrum jest jednym z częściej poszukiwanych specjalistów. Oferuje kompleksową diagnostykę i leczenie, przyjmując w nowoczesnym gabinecie w samym sercu Warszawy. Poradnia alergologiczna Warszawa Centrum jako część przychodni CMP oferuje również szeroki dostęp do badań i rozmaitych procedur, a także lekarzy innych specjalności.

Alergolog Warszawa Centrum przyjmuje 6 dni w tygodniu. Na wizytę można się zarejestrować online. Poradnia alergologiczna Warszawa Centrum stara się zaoferować krótkie terminy oczekiwania i troskliwą opiekę każdemu pacjentowi.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach