Skip to main content
A- A A+

Laser mikropulsowy w Centrum Medycznym CMP!

4 kwietnia, 2024

Szanowni Pacjenci,

z radością informujemy, że w Centrum Medycznym CMP, oddział Piaseczno, Puławska istnieje możliwość wykonania zabiegu Laserem mikropulsowym (czerwony).

Laser  Vitra 810 (czerwony) to nowość w ofercie CMP. Umożliwia mikropulsową  laseroterapię siatkówki, w której czas trwania impulsu laserowego jest  tak krótki, że nie powoduje termicznych zmian w obrębie tej tkanki, tym  samym nie powstają blizny charakterystyczne dla klasycznej  fotokoagulacji. Mechanizm działania polega na modyfikacji funkcji  komórek, która pozwala na lepsze i efektywniejsze ich działanie.

Dodatkowo w siatkówce uruchamiają się procesy naprawcze. Te właściwości lasera mikropulsowego pozwalają na zastosowanie go w chorobach centralnej siatkówki, takich jak obrzęk plamki (w przebiegu cukrzycowej retinopatii czy zakrzepów żylnych), centralna surowicza  chorioretinopatia. Nowsze wskazania obejmują także schorzenia  zwyrodnieniowe i dziedziczne siatkówki (sucha postać AMD, zwyrodnienie  barwnikowe siatkówki – retinitis pigmentosa i dystrofie czopkowe), a  także wspomagające działanie w postaci wysiękowej AMD (wraz z iniekcjami doszklistkowymi). Nadal trwają obserwacje w tych wskazaniach, obserwuje się poprawę czułości siatkówki u dużej grupy pacjentów. Zmniejsza się także liczba potrzebnych iniekcji w wysiękowej postaci AMD. Także w jaskrze zastosowanie lasera mikropulsowego może przynieść korzyści,   gdyż w tej chorobie dochodzi pierwotnie do uszkodzenia komórek zwojowych  właśnie w centralnej siatkówce.

  • Co bardzo ważne zabieg mikropulsowy 810 nie ma żadnych działań ubocznych.
  • Przebieg  zabiegu: po rozszerzeniu źrenic i znieczuleniu powierzchni oka  kroplami, lekarz zakłada soczewkę do laseroterapii na powierzchnię oka  pacjenta i przeprowadza zabieg, stymulując cały obszar centralnej  siatkówki. Zabieg trwa około 10 minut, ze względu na rozszerzenie źrenic  przez kilka godzin nie można samodzielnie prowadzić auta.
  • Pacjent  powinien odczuć poprawę kontrastu, jakości widzenia po kilku tygodniach  od zabiegu. W razie potrzeby zabieg można powtarzać co kilka miesięcy.

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 737 50 50, oraz rejestracja@cmp.med.pl.


Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach